Poster Eesti loomad

Täna tähistan taas üht verstaposti – nimelt tõin trükikojast ära oma tuliuue postri Eesti loomad ja sa saad seda ka omale küsida.

Aastaid kogusin pilte Eesti marjadest – otsisin metsas, rabas, põllul, aias, sättisin stuudio ja pildistasin, töötlesin tausta, plekke ja värvivalikut ja alles 2020. aasta lõpus sai neist kokku pandud poster Eesti marjad. Tulemus sai nii ilus, et otsustasin postriseeriaga edasi minna ja teiseks valituks said Eesti loomad. Seekord olin targem. Lihtsam on ost kellegi teise tehtud tööd, kui ise leida loomi sobivas poosis ja siis nende tagant tausta ära kaotada. Jah, kõik pildid on saadud ausal teel. Postri loomade kokkupanekuks aga kulus aastate asemel kõigest kaks päeva pluss siis veel kaks päeva vigade lappimist, viimistlemist ja trükifaili tegemiseks. Pole paha.

Mis loomad siin postril on?

Eestis elab tegelikult väga palju loomi ja valik ei ole kaugeltki lõplik ning on tehtud minu sisetunde järgi. Alustasin suurematest: põder, karu, kits, hirv. Siis avastasin, et pisikesi loomi on meil väga palju, et hiiri ja rotte müüakse ühes kaustas ja mina neil näo järgi vahet ei teinud, et nastikut on üsna raske leida ja nii edasi. Nii juhtuski, et roomajaid on postril üks, samuti on seal üks nahkhiir, üks sisalik, üks hüljes ja üks hiir. Ehk piisab. Kõige lõpuks selgus, et puudu on veel jänes ja metssiga, aga nemad ei saa mitte puudu olla.

Niisiis leiab praegu postrilt Eesti loomad 21 suhteliselt vabalt valitud looma, aga siit saab ainult edasi minna. Hetkel ma küll netiavarustest metsloomi enam ei osta, vaid  lähen edasi taluloomadega.

Loomadele on juurde kirjutatud ka nimed. Font on Arial. Valida on ainult kirjatähtedega poster, aga ka selline, kus on nii trüki- kui kirjatähed.

PS. minu enda pildistatud on siin valikus ainult sisalik.

Postri saab osta minu e-poest PILLE POOD ja see maksab 5 eurot.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.