Millega ma tegelen?

Kui nüüd natuke tarkusest rääkida, siis sain ühest targast raamatust teada, et infoga, kes, kus, mida tuleb ennekõike tuttavaid pommitada, aga ka kõiki ülejäänuid piisavalt tihti, et kõiki oma tegemistega hästi kursis hoida. Tagasihoidlikkus ei ole siin voorus. Ma ei ole seda üldse teinud, sest kuidas sa ikka just tuttavaid tüütad. No aga teeme täna prooviks ära!

Niisiis, Pille, 41. Talvel toimetan Tallinnas ja suvel Hiiumaal. Ema ja abikaasa juba 10 aastat. Hariduselt tehnikateaduste magister Tehnikaülikoolist, enne vabakutseliseks hakkamist töötasin Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis sõrmejäljeosakonnas. Kõlab nagu klassikaline lugu inimesest, kes ei olnud veel kolmekümneseks saamiseni leidnud oma teed, aga riigitöö see ei olnud. Või oli see kolmekümnendate kriis?

minu pere kevadisel koolivaheajal Vilniuses Gediminase tornis.

Igal juhul kodus püüdsin siis hakata ennast leidma ja oskusi arendama. Esimese peegelkaamera ostsime pulmakingiks saadud raha eest. Hakkasin blogi pidama ja taasavastasin käsitöö.

Sealsamas raamaatus soovitati ka vahel Google otsingul pilk peal hoida ja vaadata, mis mulje sinust jääb, kui tulevane klient sind guugeldab.

Googel on vist oma algoritmi muutnud, sest ma vahel tõesti vaatan, mis minust netis näha on. Kuna olen selle viimase 10 aasta jooksul teadlikult endast kogu aeg jälgi maha jätnud, siis materjali puuduse üle kurta ei saa. Aga näiteks seda, et mul on Flickris oma konto, ma ei mäletanud. Just seal on üleval minu esimene käsitööprojekt Pits ja Sats ehk siis oma käpakestega heegeldatud värvilised pitsid õmmeldud värviliste t-särkide külge. Isegi pitsimuster oli omalooming. Vähemalt esimese hooga see projekt kuulsaks ei saanud ja ma andsin alla. Aga galerii on ilus, kuigi kõiki särke seal siiski ei ole, sest unustasin galerii olemasolu juba siis.

Marjamäng

Edasi tuli üks Marjamängu projekt, aga ka sellest ei saanud asja. Mõtlesin, et olen kaval ja lasen inimestel ise kodu sprintida, aga neil ei olnud värvilist printerit ja trükitud paberite müük oli vaevaline. Aga siis ei olnud ka Montessori pedagoogika veel kaugeltki Eestis populaarne. Mõne pakitud mängud on veel alles, trükitud lehti on kõvasti, aga riidest kotte pole ja neid ei plaani ma esialgu juurde tellida ka. Olemas on ka lillede-seente-lehtede pilte nii et erinevaid kaarte saaks juurdegi teha. Marjamängu saab hetkel osta otse minu käest või läbi Etsy.  Mõned mängud on veel alles.

Marjamämg Marjamäng

Jah, Etsyst saaks ka veel rohkem rääkida. Alustasin ühe poega, aga hetkel on mul neid suisa kolm. Pilte ja pildifaile (ESTtoYouPhotograhy)  ja kudumeid (ESTtoYou) lihtsalt ei saa koos müüa ja Imelooma kolisin ka omaette poodi.

Aga käsitöö lainele tagasi. Järgmisena otsustasin triibulisi helkurlõngast mütse kuduma. Kaks talve kudusin, siis andsin alla, lihtsalt ei taha koos mütsidega elada.

Reflective hats

Edasi tulid pitsikirjalised kudumid. Taaskord ei teatud siis randmesoojendajatest Eestis midagi ja laatadel naerdi minu ilma sõrmedeta kindad lihtsalt välja. Välismaale siiski õnnestus müüa ja mustrid, mis ma siis üles kirjutasin ja kokku panin, ostetakse siiani, kuigi Etsy ei ole mustrimüügiks just kõige sobivam koht. Osad kindad on siiani alles. Kuigi nüüd on need Eestis moes, ei ole ma isegi mitte üritanud neid siin müüa. Kui midagi huvitab, küsi.

Imeloom

Ja siis tuli kudumise kõrvale hoopis õmblemine ehk Imelooma kostüümid, mis on minu projektidest ka kõige edukam. Imeloom õmbleb fliisist kostüümimütse lastele ja täiskasvanutele. Lisaks mõned vestid ja tiivad, viimasel hooajal oli palju eritellimusi. Valmistun avama ka loomakostüümide renti ja loomamatkad võiks ka ellu kutsuda 😀

Kas ma pildistada ka oskan?
Ise arvan, et oskan.
Hingelähedasemad fototööd on:
EBA (Eesti blogiauhinnad 2017).
Igal aastal 1-2 lasteaia lõpetamist.
Mõned lõpuraamatu pildid, mõned mängutoas toimunud ürituste pildid.
Mõned beebi-ja perepildid.

Kahjuks ei ole pildistatavad lubanud oma pilte avalikult näidata ja ma olen nende soovi austanud, seega avalikku portfooliot põhimõtteliselt ei ole. Kui keegi tahab, siis albumid on alles ja otselingi tutvumiseks saan alati saata.

Fotopangad, kus mul on konto
Creative Market
Schutterstock
Adobe Stock
500px

Eriti  uhke olen oma Köögikapade üle. Neid on nii eesti- kui ka inglisekeelseid.

Matkaliit

Vahepeal sattusin tegelema hoopis teistlaadi asjadega ehk sattusin Eesti Matkaliidu juhatusse.
Matkaliidu juhatuses oli esimene ülesanne korraldada ära Matkamess 2017. See võttis kolm kuud minu elust ja kuna mingit tuntavat kasu selle eest ei saanud, siis järgmisel aastal ma seda enam ei teinud. Olin küll kohal fotograafina ja Maailmarändurite jutunurgas valmis rääkima matkafotograafiast, aga korraldusliku poolega ei tegelenud. Mingi valemi läbi lasin ennast taas ära rääkida ja olin sel aastal jälle igatepidi  Matkamessiga seotud. Sai täitsa tore. Ja koormus oli seekord kõvasti paremini hajutatud.

Vahepeal on õnnestunud koordineerida EV100 juubelimatkade sarja, mille raames kujunes kõige populaarsemaks jõulumatk. Mina ise käisin oma grupiga Männiku hiidrahnu juures. Taaselustasime mõned matkavõistlused, igal aastal on matkajatel sügisene kokkutulek pluss igasugu muu harilik paberimajandus ja natu-natuke sotsiaalmeediat ja kodulehte ka.

Minu sotsiaalmeedia:

Mõned Facebooki lehed leiab paremast veerust.

Imelooma Instagram @imeloom_costumeshop
Minu eestikeelene Instagram @nelikymmend
Minu inglisekeelne Instagram @pitsipille
Youtube
Eesti Matkaliit

Mida ma hetkel pakun:
Imelooma kostüüme

Fototeenust
– Lõpuraamatud
– Perepildid kodus ja looduses
– Emotsioonipildid üritustel (nii lapsed kui ka täiskasvanud)

Sisuloomet ja artikleid

Võin kogemuste saamiseks täiesti tasuta tekste toimetada.

Puujahti Harku metsas (koolilapsed)
Fotode järgi jahti (alates 5. eluaastast) Pääsküla rabas, Harku metsas, Õismäe rabas
Võin ka lasteaiarühmadele või kooliklassidele matkajuhiks tulla. Juhendatud matkad kokkuleppel (mets aja taimi tunnen).

Ja kõik on ametlik. Mu ettevõte (Imeloomad OÜ) on juba kahe-aastane.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.