Nostalgialaks eelmisest sajandist

Pille Väljataga (41), väikeettevõtja, hobifotograaf, matkahuviline ja kahe lapse ema.

Lood sellest, kui oluline on lapsepõlves pilte teha. Minul on väga vedanud, et isa tegeles fotograafiaga. Siin mõned pildid ja lood nende juurde.

Lugu 1

Matkapisiku olen saanud kodust Hiiumaalt, kus veetsime vennaga enamiku vabast ajast õues puude otsas ronides ja metsas ringi hulkudes. Teadsin täpselt, kus mis taim kasvab, millal õitsema hakkab või kus valmivad esimesena maasikad. Vanemad olid koju varutud kõikvõimalikke määrajaid ja need olid abiks nii taimede, lindude, liblikate kui ka putukate määramisel. Õpetajaga vaidlesin juba algklassides, kui ta loodusõpetuse tunnis minu arvates valet juttu rääkis. Tasuks pidin igal aastal bioloogiaolümpiaadile minema, kuhu ma muide kunagi erinevatel põhjustel kohale ei jõudnud.

Lugu 2

Minu ema on saarlane, isa mandrilt, aga elama suunati nad peale tehnikumi lõpetamist Hiiumaale. Seega  sai minust hiidlane. Vanaisad on mul kõik ammu surnud, mandri vanaema elas korteris ja käis suvel hoopis meil Hiiumaal külas. Ise pidime paar korda aastas kindlasti Saaremaal käima. Pildil on vanaema maja, mis näeb üllatuslikult veel praegugi täitsa samasugune välja ja koer Muki, kelle järgi sai nime ka meie tolleaegne koer Hiiumaal. Oli ka valge ja valge koer lihtsalt pidi olema Muki. Kartulitega võrgus lähen tõenäoliselt metsa lõkkekartuleid tegema, sest samast seeriast teisel pildil olen ma oma onuga  puuvirnas kõrval 😀 Aastat oli 1981.

Lugu 3

Maainimestena oleme oma kartulid-porgandid-kapsad alati ise kasvatanud ja pidanud maast madalast maatöödes käed külge panema. Ka läbi aegade on laudas olnud erinevad loomad – lehm ja mõnikord ka vasikas, lambad, siga, kuked-kanad, pardid, küülikud ja kodus koer ning kass. Parematel päevadel isegi neli kassi. Aga hobust meil ei olnud, hobune on metskonna oma, kus vanemad töötasid ja teda sai vahel kodutöödeks laenutada. Hobuse koduõuele toomine oli alati suur sündmus, et ma mäletan seda siiani. Pildil ma tõenäoliselt kõigest poseerin, mitte ei aja kartulivagusid sisse. Aasta on 1984.

1985 läksin ma kooli ja sellest ajast alates palju pilte üle klassipiltide siiski ei ole.

Kas tahad veel selliseid pilte näha?

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.