Nädalalõpp Vilniuses – laupäeva õhtu

Mida siis vaadata?

Pilt Putini ja Trumpi suudlus (aastast 2016)

Ideid, mida vaadata, kogun mina lisaks Googlele ja Tripadvisor´ile ka näiteks Instagramist, kust näeb ikka väga hästi reaalset olukorda. Pikal bussisõidul oli aega uurida ja silma jäi väga omapärane grafiti. Kuna see asub bussijaama lähedal, võtsin esimesena plaani. Asub kohe täpselt raudtee kõrval. Üle tee on raudteemuuseum, mis oleks ka huvi äratanud, aga on laupäeval lahti pool päeva ja pühapäeval üldse kinni, seega seekord võimalust ei tekkinud.

Putin and Trump Mural

Edasi otsustasin kasutada valget aega nii palju kui on ja suundusin plaanivabalt vanalinna. Mis ma nägin? Palju kirikuid. Tõesti palju. Kõik pimedas valgustatud. Raekoda ja raekojaplatsi, linnaväravat, palju lilli parkides ja pottides.

Nukuteatri ees.
Vilniuse raekoda õhtul.
Linnavärav – Gates of down.

Kui pimedaks läks, regasin ennast oma öömajja sisse, kogusin veel natuke ideid ja otsustasin pimeda aja õue asemel kaubanduskeskuses Panorama mööda saata. Buss läks kenasti maja eest tänavalt, aga käis kord tunnis. Pilet maksab 1 euro, seda saab osta bussijuhi käest ja see kehtib liini lõpuni. Buss oli viisakas, uus ja varustatud elektroonilise tablooga. Väga vinks-vonks.

Kaubanduskeskuses selgus, et sel on sünnipäev, maja ehtisid suured roosad elevandid, DJ mängis popmuusikat ja rahvast oli rohkem kui rubla eest. Kuigi tahtsin liha süüa, siis grilli ukse taga looklev järjekord ei tundunud lahe ja võtsin hoopis kõrvalt Drama Burgerist ühe käsitsi valmistatud burksi. Oli väga maitsev, aga jube pisike. Hind soodsam, kui näiteks siin Dineris.

Suured roosad elevandid Panoramas.

Edasi kolasin poodides ringi ja kui enam ei jaksanud, suundusin Rimisse õhtuseid toidu- ja joogivarusid täiendama. Aga asi, mida ma ei teadnud, on Leedu karm alkoholipoliitika. Nimelt alko müük lõpetatakse juba kell 8, pühapäeval  15.00 ja alla 20-aastastele üldse ei müüda. Mina jäin kassasse 8 minutit hiljaks ja mult kisti minu 2 Leedu siidrit käest ära. Oleks teadnud, poleks seda juhtunud.

Edasi nägin, et tuttav oli Facebooki pubisoovituse Vilniuses välja pannud. Kuna see asus minu onnist 230 meetri kaugusel (linnulennult), siis otsustasin üle vaadata. Vaatasin, tulin välja, seisin, mõtlesin ja läksin tagasi. Oli küll imelik üksi pubis istuda, aga mulle antud kuiv õunasiider oli hea ja keegi tülitama ka ei tulnud, nii et uus kogemus taaskord. Kui keegi taha minna, siis Portobello.

Portobello Vilnius

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.