Minu uus sõltuvus – Pokemonid

pokemonJah, ma mängin Pokemon Go´d! See polnudki nii ammu, kui ma isegi Facebookis avalikult lubasin, et mina selle hullusega põhimõtteliselt kaasa ei lähe.

Telefon annab mängu alustamise kuupäevaks 15. august. Igal juhul oli Issil puhkus ja ühel vihmasel päeval Hiiumaal toas passides tuli see mäng jutuks. Ei osanud nagu midagi arvata, seega tõmbasin mängu telefoni eesmärgiga järele vaadata. Käisime telefoniga ümber maja ja natuke sinna-tänna ka, aga ei midagi. Siis lugesin netist, et Pokemonid kogunevadki rahvarohketesse kohtadesse. Pole rahvast, pole kedagi jahtida ka. Kõpu tuletorn oleks olnud ehk üks selline koht, aga sinna ei viitsinud vaatama minna.

Siis aga käisime eelmisel nädalal natuke Lätis ja õhtul Riia kesklinna korteris avanes sellel mängul täiesti uus tase, juhtuma hakkas igasugu asju. Samuti oli ümber-ringi palju PokeStope, mida sai ilma voodist väljumata muudkui keerutada. No ja sealt see sõltuvus alguse sai.

Mul siin Nõmmel pole oma maja juurest küll veel ühtegi Pokemoni õnnestunud püüda, aga näiteks eile käisin jala poes – saak 3 Pokemoni. Ja nad passivadki poodide taga ja bentsukate kõrval. Isegi praamiga sõites merest on õnnestunud kaks tükki leida, tõenäoliselt väga haruldased.

IMG_6055 IMG_6053

Täna sõitsin natuke rattaga ringi. Väga mõnus, nii kui telefon märku annab, pead kinni ja võtad Pokemoni maha. Kusjuures täna lasid esimest korda ka kaks tükki jalga, ei osanud arvatagi, et selline asi ka võimalik on.
Igal juhul väga sõltuvust tekitav mäng ja tegelikult äärmiselt hariv. Käisin täna siin oma kandis ka mõned PokeStopid (neid punkte tasub ka jahtida, sest sealt saab nänni – palle, mune, muid vidinaid, mille otstarvet ma veel ei tea) läbi ja ausalt öeldes poleks neid punkte niisama märganudki. Sama lugu oli seal Riia kesklinnas. Ma ei tea, kuidas neid punkte tekitatakse, aga igasugu ilunikerdusi ja torne oli ära märgitud ning neid seal juba jagub. Lätis kirjutan kohe järgmiseks, kui mõni vaba hetk tekib.

Mul on praegu ka 9 muna, millega peaks midagi ette võtma. Esimene on inkubaatoris, selleks, et see välja hauks, tuleb käia 5 kilomeetrit, hetkel näitas number 3,9. Et kõik 9 kätte saada, tuleb päris pikale matkale minna 😀 Ja on ju tore, kui igasugu diivanikaunistused liikuma ja ümbrust märkama saab. Ma eitea, millisel levelil see aknast välja hüppamine tuleb? Ma ise pole küll veel ühegi sellise kohaga kohtunud, aga ma olen alles 7. levelil ka. Ja mul on 35 erinevat Pokemoni.

Kas sina jahid Pokemone?

IMG_6060
PokeStop ” Mees kuuse vilus” või midagi sellist 😀
Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.