Minu uue aasta 15 põhipunkti

Mina, nagu tõenäoliselt paljud  teisedki, otsin uuest aastast põhjust ja motivatsiooni teha midagi teistmoodi ja paremini. Seega satun ka pidevalt uue selleteemalise informatsiooni peale. Sellest, et isiklike lubaduste nimekiri sai 15 punkti pikk, ma siinkohal ei räägi. Mõne olulisema punkti kirjutan kindlasti suurelt välja ja panen ka külmikuuksele, et see ikka silma all püsiks.

Räägin hoopis sellest, et otsustasin sel aastal algatuseks õppida midagi Peep Lajalt ning tema blogist jõudsin kiiresti ka lehele http://www.artiklid.eu ning sattusin loomulikult lugema ka Peep Laja artiklid 20 asjast, millesse ta usub. Kuldaväärt lugemine, otsige üles!

Siinkohal kirjutan nendest mulle olulisemad,  põhiliselt küll enda jaoks, ka siia üles, aga ehk on need abiks ka teistele. Mina olen igal juhul 101% nõus. Lisaks tsiteerin ka teisi klassikuid.

1. Ärategemine
Täpsemalt küll siis lõpuni tegemine või elluviimine. Alustada või lihtsamatest asjadest. Iga hommik kirjuta üles asjad, mida peaks täna ära tegema. Ja tee need ära! Esialgu püüan hoida oma nimekirja lühikese. Näis, kuidas minema hakkab. Täna pingutasin igal juhul üle.

2. Terves kehas terve vaim
See on küll õige. Hetkel on mul jälle kallal mingi laste toodud tõbi ehk üks kõrv on kurt ja teine ei kuule. Sellegipoolest liitusin endomondo keskkonnas mustrimaailma seltskonna väljakutsega suveks vormi. Eesmärk on kulutada kõige rohkem kaloreid. Kuna mul tervist ei ole, plaanin esialgu lüüa järjepidevusega ehk iga päev 15 minutit kõndida on igati jõukohane. Ei nõua ka spetsiaalset riietumist ega pärast pesemas käimist. Hetkel tõmban koduriietele kilepüksid peale, jope selga ja minek. Plaan on ka kõik poeotsad, mida ma käin jalgrattaga, nüüd kirja panna ja lastega jalutuskäigud samuti ning suvel niidan maal muru telefon taskus 😀 Tulemus võiks mind ennastki üllatada. Kui juba jooksu- või suusatervis tuleb, on need kulutatud kalorid puhta boonus.

3. Oma jooks
Ehk sellest punktist võiks pikalt rääkida. Kui sa teed asju nii nagu kõik teised, ei saavuta sa kunagi midagi erilist. Pole oluline, mida teised inimesed sulle ütlevad, tähtis on see, mida sa ütled iseendale. Pole mõtet lasta end kõigutada teiste arvamusest, alati on neid, kes tulevad kritiseerima, ise pole sealjuures midagi teinud ega proovinud. Otsusta, mis on sinu jaoks õige ja mida sa tõesti tahad teha ning jää ka sellele kindlaks.

4. Väärtuse loomine
Võõras taruksetera: “Aita teistel saada mida nad tahavad,  ja sa saavutad ükskõik mida sa soovid.”
Tee midagi eesmärgi, mitte raha või kuulsuse nimel, need tulevad iseenesest. Peale surma peaks sust ikka mingi märk ka maha jääma, mitte ainult hunniks raha. Minu väärtus on hetkel Marjamäng. Plaan on seda edasi arendada, tõlkida lasta ning vaadata, kuhu asi lõpuks välja jõuab. Ehk on kunagi maailmas kedagi, kes on tänu sellele mängule midagi õppindu või lihtsalt mõnusalt aega veetnud.

5. Suurepärasus! Tegija olemine!
Ole milleski suurepärane, sest keskpäraseid on kõik kohad täis. Mina olen kahjuks paljudes asjades keskpärane, seega tuleb areneda.

Meenub hiljutine Perekoolist loetud teema praegu väga moodsa kodus torditegemise teemal. Seal sarjati neid, et keskpärased, andetud, ilma paberita ja spets hariduseta ja tahavad vusserdada. Aga mille poolest nemad nüüd teistest halvemad on? Kui ükskõik millist tööd teeks ainult professionaalid, siis oleks enamik inimesi töötud. Ma ei hakka siin rääkima lugusid, mida ebaprofessionaalide kohta pidevalt kuulda ja lugeda on. See on õudne ja kes tahab, leiab seda infot isegi. Massiliselt. Mina tööl ei käi, aga ei paku ka maailmale midagi tõeliselt professionaalset. On, kuhu püüelda.

6. Organiseeritud elu? Pigem ei.
Spontaansus rokib. Midagi teistmoodi tegemine võib olla edu võti. Proovin võimalikult palju uusi asju.

7. Unistamine
Kui kujutaks ette, kuidas asjad võiks olla, siis saab neid ka ära teha. Võtan igal õhtul selleks aega (ja jään alati enne magama).

8. Ütle mulle kes on su sõbrad ja ma …
Kõik inimesed on su elus põhjusega ehk meil on teineteisele midagi õpetada. Vingujate ja hädaldajatega pole mõtet koos olla, imevad lihtsalt tähtsat energiat, samas need, kellelt on midagi õppida, on suur boonus. Minul kadus eelmisel aastal suur hulk sõpru ära. Kas ma olen igav või hirmutav, pole veel teada. Samas leidsin ka väga lahedaid uusi tuttavaid, nii et lasen ka sel aastal asjadel voolata just nii nagu nad tahavad.

9. Ole ebanormaalne!
See on see, et ise ei tasu endale piiranguid seada. Kui ikka on isu kiikuda või lompides kõndida, siis tee seda!

10. Investeering iseendasse on parim, mis teha saad
Endale kulutatud aeg ja raha pole kunagi raiskamine. Õppimisele kulutatud raha pole samuti raiskamine. Mina juba täitsa ise otsimise asemel ostan võõrast tarkust.

11. Raamatud!
Eelmisel aastal lugesin läbi ainult ühe täiskasvanute raamatu ja see oli ka mitte hariv, vaid meelelahutuslik. Ülejäänud on siiani pooleli. Sel aastal võtan eesmärgiks lugeda läbi 5 raamatut. Parimal juhul lähen teen ka raamatukogus lugejakaardi.

12. Ära oota elu. Ela!
Kunagi pole parem päev ükskõik millega alustamiseks, kui täna ja just praegu. Miks ma siis ei ole ikka veel midagi alustanud?
Näiteks homme algavad ühed prantsuse keele kursused, mis mulle meeldiks ja ma ei ole veel kirjas. Halb algus.

13. Kogu elu on müümine
Kui sa pole müügimees, müüd sa ennast ikka tööandjale või oma tulevasele elukaaslasele, nii et võidavad need, kes on paremad müügimehed. Tasub õppida!

14. Tahtejõud ja enesedistsipliin
Tegelikult pole midagi niisama vägistada mõtet, kulutab lihtsalt tohutult energiat. Parem muuda see rutiiniks, siis lisaenergiat ei kulu. Vali välja midagi ja tee seda 30 päeva jutti, esimesed 10 päeva on lihtne, järgmised 10 väga raske, viimased 10 käib kah ning siis ongi see asi juba rutiin. Ainult võta sobivate asjade rutiiniks muutmine ette ühekaupa. Mina hetkel püüan iga päev vähemalt 15 minutit liikuda ja kulutada sel ajal vähemalt 100 kalorit. Veebruaris jälle uus väljakutse.

15. Raha ei ole maailmast kadunud!
Ja rõhuga MAAILMAST. Piilun väilisturule. Eestis on raha, aga ikkagi liiga vähe, et seda ühtlaselt jaotades kõigile piisavalt jätkuks. Algatuseks Etsy ja DaWanda, hiljem ehk ka Marjamängule päris oma .com leht

Selle kirjutise võib ka nimetada selle aasta esimeseks loova kirjutamise koolitööks. Tänan, et viitsisid lõpuni lugeda ja anna ka mulle teada, kui tõesti oled siiani lugenud. Aitäh!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.