Minu noorte laulupidu 2023

Ma ei ole eriline koorilauluinimene, kuigi nooruses on käidud nii mudilaskooris, lastekooris kui kolm aastat isegi segakooris. Minu kooli koori ei ole kordagi laulupeole viidud, seega mina laulukaare all laulnud ei ole.

Pealtvaataja karjäär algas siis, kui lapsed kooli ja koori läksid ehk siis Vanem käis eelmisel noorte laulupeol ja eelmisel päris laulupeol käisid juba mõlemad. Nüüd siis ühele kolmas ja teisele teine aasta. Proovidega oli nii, et kuigi võimalusi oleks olnud teisigi, käisid mõlemad kooli kooris, sest see oli kord nädalas. Kuna ka see kord kõigile ei sobinud, liigutati proov pühapäevale. Terve aasta oli selle pühapäevaga kabetamist ja kompromisside tegemist, sest me tahame ikka nädalavahetustel ringi ka liikuda.

Aga nüüd on see kombineerimine läbi ja pidu peetud.

Lapsed on õnneks juba nii suured, et Hiiumaalt, kus me suviti oleme, tulime ära koos, aga kodust Lauluväljakule said nad õnneks ise. Ei pidanud tooma ja viima. Eks neil raske oli, eriti läbimängu päev, sest siis oli veel palav.

Huvitav, et see palav just Laulupeo päevaks otsa sai. Selleks ajaks, kui mina Lauluväljakule jõudsin, oli äikesepilv juba mööda läinud. Kuna ma eriline fänn ei ole ja teadsin kohe, et ei kavatse seal 7 tundi istuda, siis lubasingi endale, et vaatan kodus mudilaskoorid ära (sest need mulle meeldivad) ja siis hakkan minema. Nii juhtuski, et siis, kui pauk käis ja noored kiljusid, olin mina alles kodus. Kuna ka Nõmmel siiski sadas, otsustasin rahvariideseelikud seekord mitte panna.

No ja rohkem midagi ei juhtunudki. Tore on käia ja seal murul istuda, näha tuttavaid, teha koos teistega laineid kaasa, vaadata samal ajal ja pärast sotsiaalmeediast, kuidas teistel sama pidu oli. Täiesti piisav heaks emotsiooniks. Uhke pidu igal juhul.

Märjaks sain ikka ka, kuigi otsustasin natuke varem ära minna, et kodus väsinud noorte tulekuks süüa tekitada ning bussis enda jagu ruumi kokku hoida (ärge muretsege, Issi tuli lastega, nad ei pidanud õhtul üksi läbi märja linna orienteeruma).

Eks kahe aasta pärast ole näha, kas, kes ja kus laulab. Ei, mina ei astu kuhugi koori, seda ärge lootkegi 😀

Pilte väga ei teinud, aga panen need vähesed ajaloo tarvis rõõmuga siia. Oma kahest eelmisest laulupeost pole ju silpigi jaganud.

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.