Mida teha lastega Riias?

Mingis meeltesegaduses olin juba augustis ostnud sügiseseks koolivaheajaks bussipiletid Riiga. Tõenäoliselt seepärast, et sai 5.5€ ots. Valisin olemise esmaspäevast kolmapäeva õhtuni. Mida seal teha on õnnestus uurima hakata alles teel Riiga.

Algatuseks sellest, millega ma siis mööda panin? Kõigepealt on ka Riias enamik muuseume esmaspäeviti kinni. Õnneks oli illusioonide muuseum lahti ja sellest tegelikult täiesti piisas. Teiseks on Jurmala veepark esmaspäeviti ja teisipäeviti kinni, nii et jaole saime alles kolmapäeval ja seega ei saanud 4 tundi lustida. Kolmandaks oli Riia Teletorn remondis, aga seda ei oleks  isegi kõige parema tahtmise juures olnud võimalik ette näha.

Aga mida me siis niisama lustimisele lisaks tegime?

Riia illusioonide muuseum Cosmos  

Mis saab sellistes muuseumides uut olla, kui oled juba nii mõneski käinud? Eks paljud asjad olidki juba varem nähtud. Samas olid ka mõned täiesti uued asjad ja lapsi vaimustas täielikult kosmosetuba. Kui hind (Täiskasvanu 10 ja laps 6€) ei hirmuta, siis meie pere igal juhul soovitab. Aega seal siiski väga palju ei kulu.

Siis, kui lapsed sinust pikemaks kasvavad.

Laste teaduspark Zinoo

Koht, millest mina jällegi ootasin palju enamat.  Perepilet 20€, selle eest võib seal küll viibida terve päeva. Isegi vahepeal võib ära käia. Samas kõik oli nagu kulunud ja väsinud. Lisaks oli seal parajasti üks sünnipäev, millel osalejad karjusid, jooksid ringi, rippusid igal pool ja keegi ei keelanud. Samas palju oli igasugu konstruktoreid ja puslesid, nii et aega saab seal veeta küll ja küll. Lihtsalt oleme meie Ahhaa või Energiaavastuskeskusega natuke ära hellitatud.

Liiv mikoskoobi all.

Ehitasime Kilplaste linna.

Läti Loodusmuuseum 

Vot see oli VAU-moment. Kõigepealt küsiti meie käest (1 täiskasvanu ja 2 last) 5 eurot. Muuseumil on kokku 5 korrust, esimesel pole küll midagi ja viimasel olev tööstuse arengu osa jättis külmaks, aga vahepealsed kolm, no ohoo. Teisel  korrusel algatuseks maa ja biosfääri areng. Dinosaurused, fossiilid, särgid-värgid. Edasi igasugu uhked ja veel uhkemad mineraalid ja väärismetallid. Tõesti uhke kollektsioon. Igaüks leidis isegi oma käevõrukristallid üles. Ühes ruumis on lisaks Läti geoloogia, aga kuna see on nagu meil, siis sellest libisesime kiiresti üle.

Kolmandal korrusel on igasugu topised. Algatuseks nagu ikka igasugu maailmajagude kaupa ja siis täielik kogu ka Läti loomi alustades hiirtest ja lõpetades põdraga. Kõik ilusti koos ja kõrvuti. Kõik nahkhiired, lendorav ja isegi siil  oli olemas. Oled sa varem näinud siili topist?

Edasi putukad ja liblikad, mereelustik, Läti taimed ja seened, inimese areng, tööstuse areng ja kindlasti midagi veel. Vahel on avatud ka mõni ajutine näitus. Igal juhul väga informatiivne ja omanäoline muuseum, kus uut tarkust ammutada ja aega veeta.

Riia suurim mänguväljak

Barona iela 116a

Avatud 8-22 (Talvel 8-20). Tasuta.

Kesklinnast natuke kaugemal, aga suutsin lapsi motiveerida jala minema. Kahjuks olid pooled asjad kinni. Ei oska arvata, kas nendega on midagi juba juhtunud või lihtsalt talve puhul. Meil väga midagi teha ei olnud. Muljetavaldav oli tõuksi/jalgrattarada, aga seal ei ole ilma sõiduvahendita midagi teha.

Muud huvipunktid

Läti vabadussammas

Monument Läti Vabadussõjas hukkunute mälestuseks. 42 meetri kõrgune monument on valmistatud graniidist, lubjakivist ja vasest. Vabadussamba tipus olev 9 meetri kõrgune naisfiguur kannab nime Milda.  Milda vaatab läände. Sealt tuli vabadus. Asub kesklinnas.

Laima kell

Asub vabadussambaga samal platsil. Suur kell, paigaldati Riia kesklinna 1924.aastal, et siis, kui käekell haruldus oli, oleks koht, kust saab teada õiget aega. Šokolaadivalmistaja Laima nimi anti kellale 1936. Kell on šokolaadi värvi ja säilitatud on ajalooline välimus.

Kassi maja

“Kassimaja”, mis asub Liivi väljakul, Suurgildi maja vastas. Selle hoone katust kaunistavad kaks musta kassi, kes on seljad küüru tõmmanud. Alt päris pisike vaatamine.

Leia pildilt kass

Esplanade park, Bastioni mäe park, Vermane aed

Jõudsime ka kolme parki. Mõlema imeilusad isegi sügisel, seega tekkis huvi neid ka rohelisemal ajal külastada. Palju pinke, palju peenraid, purskkaev ja laste mänguväljak.

Livu veepark

Sinna kulus viimane pool päeva ja ajast jäi puudugi. Sõitsime matsaga (7020 või 7023), lähevad raudteejaama vastast ja pilet 1.40. Koolilastele soodustust ei ole. Jama ainult selles, et marsa peale mahub piiratud arv inimesi ja need olid ennast ilusti juba järjekorda võtnud. Mingi ilme läbi olime viimased, kes peale võeti ja nii saime algatuseks pool tundi püsti seista. Aga see oli soojenduse eest, sest terve hulk rahvast oli leidnud, et just kolmapäev on hea päev ujumiseks ja järjekord ulatus uksest välja. Eks pärast sai ka igal pool seista, algatuseks kummisabas ja siis torusabas. Lapsi õnneks see ülerahvastatud ei häirinud.

Jurmalast tagasi Riiga tulime Bolti taksoga. 12.20 tundus selle sõidu eest igati mõistlik hind. Kui sa pole veel Bolti proovinud, siis koodiga KP624 on esimene sõit (kuni  5 eurot) sulle tasuta.

Vot selline see koolivaheaeg Riias siis saigi.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.