Mida teha lastega Lätis – Beverina labürindid

Kuidas tekkis küsimus, mida teha lastega Lätis?

Issi sai enne jaanipäeva esmaspäeva vabaks, seega tekkis 5 vaba päeva, mille otsustasime Vilkandist allpool geopeitust mängides mööda saata. Täpset plaani ei olnud, sest elu on näidanud seda, et punktide leidmise kiirust ei ole võimalik ette ennustada.

Päris laupäeva hommikul välja sõita ei õnnestunud, sest minul oli üks laste sünnipäevamatk läbi viia, aga pärastlõunal hakkasime liikuma ja tõesti ka punkte sai võetud nii Eestist kui ka juba Lätist. Lapsed aga kurtsid, et nemad tulid kaasa ainult selleks, et saaks lõbutseda, nüüd aga ainult puhas sport.

Kolmanda öö veetsime Gauja kaldal. Minu kiik rippus juba üsna vee kohal, kus liikus ka kopraid. Üks hull plartsatas juba kell 8 nii valjusti, et ma ärakasin üles (muidu suudan juba õues väga ilusti igasugu taustaheli ignoreerida, sest olen sel aastal juba päris palju väljas ööbinud) ja und enam ei tulnud.

Gauja
Õhtune vaade voodist 😀

Mida siis teha lastega Lätis?

Gauja orus üldiselt üleliia palju telefonilevi ei ole, seal aga oli. Nii leidsin hommikul Trip Advisor´ist Beverina labürindid ja kõigest 20 km kaugusel. Mõeldud-käidud.

Beverina on küla Valmierast 11 km kaugusel, seega ka Eesti piirile piisavalt lähedal. Teemapark on ehitatud kellegi oma aeda, seega väga kompaktne. Trip Advisor lubas, et pargis kulub keskmiselt 2-3 tundi. mina ei uskunud. Aga üle kahe suutsime meie ka ära kulutada ja nii vähe ainult seepärast, et oli sattunud üks õige palav päev.

Juba parklas võttis vastu palju kasepuude külge kinnitatud erinevalt dekoreeritud linnumajad. Piletiraha küsiti neljaliikmelise pere käest 17 eurot. Pargis on väidetavalt 3 labürinti, millest üks on suisa 633 meetrit pikk ja üle 370 puuskulptuuri. Väga väga palju oli suuri puust mänge. Ma ei tea, kas need loetakse ka skulptuuride hulka. Viimaseid aga oli tõesti palju. Ja kui tekib küsimus, et kus osa on, siis need on sinna 633 meetri vahele ära pikitud, seega päris niisama põõsastes kõndima ei pea.

Beverinas Labyrinths

Minu lemmik oli nõiamets või kolli labürint või midagi sellist. Pimedas kuusikus on mitmeid erinevaid teemasid peidus – nõia maja, muumiad, kummitused, ämblikud, linnumajad, seened …

Beverinas LabyrinthsOsad asjad pargis on pisematele lastele, teised natuke suurematele ka. Väga väga äge leid ja kindel soovitus Eesti peredele, kes sel aastal kindlasti palju Lätti satuvad.

Peremees rääkis vene keeles ja sildid olid enamjaolt lätikeelsed, aga kui vaja, siis Google Translator app aitab. See tõlgib ka kõnet, kui peaks hätta jääma. Söök-jook peaks omal kaasas olema. Vähemalt jaanilaupäeval ei paistnud seal kohapealt kusagilt midagi saada olema. Nagu eespool öeldud, Valmiera on 11 km kaugusel.

Läti reisile võid kaasa võtta ka lehejahi lehed, mille leiad SIIT.

Lingilt leiate tasulise PDF-faili 10 erineva lehejahi variandiga. Lehed tuleb ise välja printida.

Mõnusat avastamist. Järgneb video ja palju pilte 😀

Ahjaa, link Beverinas Labyrinths kodulehele ikka ka.

Beverinas Labyrinths

Beverinas Labyrinths Beverinas Labyrinths Beverinas Labyrinths Beverinas Labyrinths Beverinas Labyrinths Beverinas Labyrinths Beverinas Labyrinths Beverinas Labyrinths Beverinas Labyrinths Beverinas Labyrinths Beverinas Labyrinths Beverinas Labyrinths

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.