Mida meisterdada jõuludeks ehk päkapikk ja lumememm

Kogusin siia kokku meie pere meisterdatud lumememmed ja päkapikud läbi aegade – vetsurullist, puust, lõngast, paberist, taaskasutus ja tuttuus. Küll on hea lõpuks kasutada pilte, mis on aastate jooksul arvutisse kogunenud. Ehk siis, kui sa sattusid siia otsinguga Mida meisterdada jõuludeks, siis oled tõenäoliselt õiges kohas.

Siinsed ideed sobivad väga erinevas vanuses lastele. Meie pere lapsed on praegu 7- ja 8-aastased, aga meisterdanud on nad sellest ajast, kui suudavad näiteks paberit kortsutada või pliiatsit käes hoida.

Vaata siin blogis ka lehele Teeme koos lastega. Äkki hakkab midagi muud põnevat silma.

Aga asume asja kallale. Esimesena tulid kokkukortsutatud paberist lumememmed. Jõukohased igas vanuses lastele. Autorid olid sel ajal 2 ja 3. Tähti teeb meil auguraud. Eks kokkukleepimisel on Emme käsi ka mängus olnud, aga ise tehtud, hästi tehtud.

Paberrullist päkapikud

Esimesed päkapikud on tehtud siis, kui lapsed olid 3- ja 4-aastased. Keha on paberrull, peaks penoplast pall, lisaks punast paberit, harilikke vatipatju,  mis on puruks näpitud, vilti, silmi. Jällegi, kuna siin on palju erinevaid töövõtteid, siis erinevas vanuses lapsed saavad teha erineva hulga asju. Kõike pisemad näiteks ainult vatti katki näppida ja seda siis pärast liimi sisse panna.

Kuigi ma hoian igasugu asju alles, ei ole neid päkapikke enam alles.

Lõngatuttidest lumemm

See lumememm on küll emme tehtud ja läks lasteaeda jõulukaunistuseks ning jäigi sinna. Suuremad saavad tuttide tegemisega juba ise ka hakkama. Õpetuse leiab näiteks siit: Kuidas teha tutti?

Nõelvilditud päkapikud

Ka need päkapikud on minu tehtud. Sisse on volditud karvane traat ja päkapikk on peale nõelvilditud. Kui sa ei tea, mis on karvane traat, klikka lingile.

Puidust päkapikud

Samuti on need ilusad päkapikud ühistöö vanematega ehk siis Issi saagis kadakapuidust jupid ja lapsed ning Emme maalisid akrüülvärvidega näod pähe. Need päkapikud kaunistavad nüüd igal aastal meie kodu.

Uus tulija aastast 2016 ehk kangast lumememm.

Kuna autor oli pea 8, kasutasime siin väga erinevaid tehnikaid. Kõigepealt tuli fliisile joonistada ring (tõenäoliselt taldrikuga) ja siis tükk välja lõigata. Edasi tuli ringi serva ajada niit, et saaks palli.

Siis pidi ta tegema tuti, klassikalisel kahe papi ja punumise tehnikas. Kõige lõpuks jäi liimimine.

lumememm

lumememm

Pabertorust lumememm

Samal ajal tegid Issi ja Noorem omale ka lumememme. Nende tooraineks oli suur papirull, mis tuli valge paberiga üle kleepida. Issi liimis kokku kübara, kõik ülejäänu on 6-aastase enda kätetöö.

mida meisterdada jõuludeks

mida meisterdada jõuludeks

Rohkem ideid, mida meisterdada jõuludeks leiab lehelt Teeme koos lastega.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.