Noorem seitse ja Manhatteni juustukook

Kuigi ma pole siia ammu kirjutanud, siis meie elus ikka juhtub veel praegu ka asju.

Näiteks eile pidasime lõpuks ära Noorema 7. sünnipäeva. Kui oli otsustamise aeg, mida ja kus teha, olime just maalt linna tulnud ja mina tundsin, et sel aastal ei jaksa kohe üldse ise midagi organiseerima hakata. Seda enam, et noorem on juba ammu mängutoa sünnipäevast unistanud. Ta on erinevalt Vanemast lihtsalt ekstravertsem ja räägib sellest pidevalt valju häälega. Me pole siiani ühtegi sünnipäeva mängutoas pidanud. Ikka õues. Viimased on ka siin blogis kirjas.

Aga siis, kui sai perenõukogus võetud vastu otsus, pidada seekord mängutoas, olid kõik popimad kohad nädalavahetusel juba kinni ja nii vähemalt kuu aega jutti. Kuna päris oktoobris ei tahtnud ka pidada, siis võtsime esimese vaba aja Lohesaba Seikluslinnakus. Elu on näidanud, et nädalavahetustel ongi peredel muud tegemist, eriti nüüd sügiseti.

Kuna hiljem tahtsid lapsed sel päeval minna tsirkusetrenni näidistundi, siis muutsime veel päeva hilisemaks.
Sel aastal olin veel eriti tubli (või just laisk) ja lasin kutsed trükikojas trükkida (minu trükikoda on SYS Print). Kuna kuupäev sai nii hiline, oli ka toimetamiseks mõnusalt aega. 3. septembriks kutseid laiali jagada on natuke ebamugav.
Eile oli siis see päev käes. Pidu oli raju, lapsi nägi väga vähe ja sedagi harva. Lohesaba on selline päris paljude tubade ja soppidega koht, et tegevust ikka jagub. Ja tulemata jäigi kõigest kolm last. Nädala sisene päev on parem kui nädalavahetus.

Muu toiduga läks väga hästi, natuke salatit vanematele, lastele viineripirukaid, kartulikrõps, Kass Arturi palle ja viinamarju, aga mingis meeltesegaduses tegin tordiks 3 kilo! Manhatteni juustukooki.

Ma ei olnud seda kooki kuni augusti lõpuni, kui seda sõbranna sünnipäeval sain, mitte kunagi teinud. Juustukooke teen palju, aga alati mingi hullud segud marjade, õunte, maitsešokolaadide või küpsistega.

Selle Manhatteni tegin juba Noorema õigeks sünnipäevaks, aga siis originaalsuuruses ja 15 inimesele. Mu Nooremal on kallis koogimaitse. Ta tahtis sünnipäevaks kooki, kus oleks all küpsised, keskel toorjuust ja peal šokolaad. Nii tõmbasingi sellele šokolaadiga triibud peale ja voilaa, olemas. Muide, eriti hea saab tumeda šokolaadiga.

Nüüd siis oli 19 last, kellest enamik ei söönud üldse ja nendest, kes sõid, jätsid pooled järele. Kõigil ei ole nii nõudlik koogimaitse. Ühe sõnaga oleks sellest pisikeset originaalist ka täiesti piisanud.

Aga kogemus missugune. Algatuseks ostsin Apelsinist tellitava suurusega koogivormi. Ma pole varem sellist asja isegi mitte näinud, katsetamisest rääkimata, aga praegu julgen juba öelda, et geniaalne leiutis. Koguse võtsin neljakordse ja küpsetamisega ei pikendanud üldse. Tuli välja täiuslikult.

Pille Manhatteni juustukook

Põhi:
Pakk Digestiivküpsiseid, Kalevi või Selga küpsiseid (4 küpsist võid vähemaks võtta)
75 g võid
Sulata või, purusta küpsised, vala hulka sulavõi, sega ja suru vormi põhja.

Täidis:
400 g toorjuustu
50 g suhkrut
2 muna
Soovi korral 1 tl vaniljesuhkrut

Sega toorjuust, suhkur ja munad. Mina kasutan segamiseks mikserit.
Vala segu vormi ja küpseta 180-kraadises ahjus 30 minutit.
Võta kook välja ja lase 20 minutit jahtuda.

Kate:
Sega 250 g 20% hapukoort 2 supilusika suhkruga (võib lisada ka vaniljesuhkrut)
Soojenda ahi maks 230-kraadini ja küpseta 5-7 minutit.

Mina panen siis ahju ukse vahele puulusika ja jätan nii koogi jahtuma.

Kõige peale läheb hiljem 100 g tumedat šokolaadi. Võib ka vähem. Kokku siis läheb umbes tund aega, aga kogu aeg mässama ei pea.

PS. Lohesaba kiidan igati, kuigi nad olid hommikusk minu sinna ununenud kohvipaki ja mahlapudeli ära visanud. Tõenäoliselt ei ole neid, kes oma asjadele järele tuleks, väga palju.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.