Maasika-aasta 2016

strowberries4vEnne jaanipäeva Hiiumaale tulles ei teadnud ma veel, et just siis korjan ma selle aasta kõige suurema maasikasaagi. Kuiv ja soe küpsetas maasikad väga vara ja kõik korraga valmis.

Oma elu jooksul ei mäleta ma kordagi, et aiast oleks Hiiumaal enne juulikuud maasikaid saanud. Nende kõrgaeg peaks just praegu käes olema. Nüüd siis juba jaanipäevaks talvemoosid tehtud. Tegelikult tegin viimased 2 liitrit siiski eile. Maasikasaak oli seda kuiva arvestades isegi üllatavalt hea.

Metsmaasikaid veel saab. Ka neid on sel aastal palju. Üle 10 liitri olen neid kindlasti metsast ära toonud. Sel aastal pole ka mitte mingit konkurentsi. Kõik, mida ära korjata ei jaksa, jääbki metsa.

wildstrawberries

Metsmaasikad segasin aedmaasikatega, üksi on need väga vänged, segus aga annab aedmaasikatele just tugevama maasikameki juurde. Kuna sügavkülm pole kummist, keetsin ka rabarberi-maasikamoosi. Selleks panen värske rabarberi juba mais sügavkülma. Mingit retsepti ei ole, maasikaid, rabarbereid ja suhkrut lisan tunde järgi. Hallitama ega käärima pole siiani veel midagi läinud. Suhkruga ma üldjuhul ei liialda, purgid ja kaaned lasen aga enne moosi panekut keevast veest läbi küll.

rhuburbv

Kuna uue saagi aeg tuli arvatust varem kätte, jäi ka kolm purki maasika keedumoosi eelmisest aastast järele. Nii et jääb loota, et uuel talvel mooskriisi kätte ei tule. Praegu ju moosi söömise kõrgaeg, tõenäoliselt varsti lapsed pudrust ja saiast enam ei hooli.

Eile märkasin juba esimesi vaarikaid ja mustika-aasta on 2016 ka väga hea. Murakaid aga ei ole ei siin ega seal. Tähendab on, aga hõredalt ja pisikesed. Kirja panin selle kõik selleks, et kunagi oleks hea meenutada, et 2016. oli selline marja-aasta.

Kuna ma ka täna ei andnud veel videoväljakutsel alla, ( #6stepsvideochallenge ), siis tegin ka täna ühe suvalise video sellest, kuidas ma purustan viimaseid maasikaid sest see sobib imeliselt siia videosse. Ei ole küll tänane väljakutse teema, aga parem ikka, kui mitte midagi 😀

 

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.