Ma tegin seda taas

Ma ei saa aru, kust inimesed oma riided ja oma laste riided küll soetavad.

Pidevalt räägitakse igal pool minimalismist, kokkuhoiust, säästmisest, investeerimisest. Kuulasin just investeerimisraadio üht saadet, kust jäi kõrva, et Eestis praegu palju kampaaniaid ja teadmised ka täitsa head.

Igal juhul, kuigi ma olen omast arust väga säästlik, tekib mu lastel ikka päris korralik hulk täiesti kasutuskõlblikke riideid. 7. septembril avastasin juhuslikult, et osta.ee-s on 30 asja ülespanek tasuta. Tõenäoliselt nad kirjutasid sellest ka, aga mu spämmifilter on selle kuhugi kõrvale toimetanud.

No ja ma siis reaalselt pildistasingi üle 30 asja üles, lasin pildid Photoshopist läbi, mõõtsin ja kaalusin ning sain need 30 asja üles. Terve päeva töö oli.

Praeguseks olen müünud 4 asja. Nende hulgas näiteks Jonathani kevad-sügis kombe 1.20 eest (kellelgi oli hea päev).  Oma viga muidugi, et alghinna nii soodsa panin. Kas Osta.ee on moest väljas?  Kas ostu vaadatakse hinna järgi? Et kui oleks 15 olnud, oleks rohkem tahetud?

Natuke on isu proovida ka Facebooki gruppides, kuigi erilist usku ei ole. Sõbranna just proovis ja ta ei olnud tulemusega rahul.

Kusjuures paljud asjad on täiesti uued. Lihtsalt kas saadetud vale suurus, lapsele enam ei meeldi või mingil kolmandal põhjusel seisma jäänud. Neid ma pärsi kohe Uuskasutuskeskusesse ei vii, aga natuke kasutatud juba küll. Või peaks enne veel ka Lastekirbukat proovima?

Ma ise armastan väga teise ringi asju ja nii natukenegi loodust säästa, aga no ei oska oma asju kuhugi edasi suunata. Ma tegin seda, sest kevadel õnnestus suisa 20 euro eest asju maha müüa ja tegelikult eelmine sügis oli veelgi edukam.

Mida teie oma mittevajalike riietega teete?

PS. Osad osta.ee oksjonid kestavad ka mõnda aega veel.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.