Lilla karu sportlik nädalavahetus

Täna räägin ainult natuke lillast karust või siis sõber karust. See karu on Lastekaitse Liidu programmi “Kiusamisest vaba lasteaed ja kool” sümbol või maskott ja karu eesmärk on kiusamist ennetada ja karu tegevus peaks baseeruma baseerub neljale põhiväärtusele, milleks on sallivus, hoolivus, julgus ja austus. Karuprojektiga on liitunud ligi 2/3 Eesti lasteaedu ja nende hulgas on ka Noorema lasteaiarühm (Vanemal ei olnud seda karu ei lasteaias ega pole ka koolis).

Seda, mida karu rühmas teeb, mina ei tea. Seal on neil ka kõigil üks pisike lilla karu, kellele tegime kõigepealt riided selga. Suur karu käib kord aastas kordamööda lastel külas ja tal on ka oma “Karuraamat”, kuhu siis tuleb midagi karu külaskäigust kirjutada-joonistada-pildistada.

lillakaru
Karud teevad tugitoolisporti.

Sel aastal on karu külaskäigul ka teema – tervislik ja sportlik nädalavahetus. Kuna Noorem on alati väga kiire, siis olime ka sel aastal ühed esimesed, kellele karu külla tuli. Ainult et juhtus nii, et Issi oli laupäeval tööl ja mina haige, nii et mingit matka me ette võtta ei saanud. Seega pidi karu tegema hoopis tugitoolisporti. Toa ehitasin mina, lapsed vedasid kohale kõik kodus leiduvad karud, Noorem ja Issi tegid kahepeale neile puzzlekarbi kaanest ja papist  teleka ja sport saigi alata. Pilt ja pärast koristamine jäi jälle minu teha.

Veel üks pilt telekast enne, kui sellest jälle puzzlekarbi kaas saab.

Teisel päeval sai väike rattatiir tehtud ja lisaks panin raamatusse kirja ka ühe porgandisalati retsepti. Jagan seda lahkelt teiegagi.

Porgandi-hernesalat

2 suurt porgandit
2 peotäit külmutatud herneid
Peale majoneesi-hapukoore segu

Külmutatud hernestele vala korraks keev vesi peale. kui üles sulavad, maitsevad nagu värsked.

Kas Teil on lilla karu külas käinud?

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.