Liikumisaasta

2023 on liikumisaasta ja mul on tunne, et mul on oma kogemuse baasil võimalik inimesi liikuma motiveerida või siis lahti seletada, mida siin all olev pilt tegelikult tähendab.

Mul algas (ma arvan, et seitsmes, aga midagi võib olla ka sassi läinud) aasta, kus ma lähen iga päev õue ja kõnnin jala. Päris päris alguses alustasin sellest, et käin iga päev õues 15 minutit kõndimas, siis tuli 10000 sammu päevas, aga viimasel ajal on mu aasta eesmärk 4 miljonit sammu aastas (see on natuke alla 11000 päevas). Ajan võinalikult palju oma asju jala ning vaatangi olukorra iga päev üle ja kui vaja, lähen veel õhtul kell 10 kõndima. Ok, kui mõni päev on väga palju üle käidud, siis luban ka sinna otsa rahulikuma päeva (aga midagi käin ikkagi). Mul ei ole poppe jalatseid (et libe ei oleks), retuuse ega kella, mis kilomeetreid loeks, aga see ei ole argument mitte minna.

Mis ma sellest saanud olen? Hea tervise (midagi ei valuta, igasugu gripid ja koroonad lähevad üldiselt mööda), stabiilse kahakaalu (laias laastus võin kõik, mis hind ihaldab, ära süüa ja juua), hea une, vahel hea seltskonna (ma ei käi iga päev üksi. Tervitused, kõnniklubi!) ja kindlasti midagi veel.

Hetkel on see juba elustiil, aga algul pidi ikkagi arvutama ja ennast sundima/motiveerima. Soovitan olla eesmärgi seadmisel konkreetne. Uusaastalubadused stiilis käin sel aastal rohkem või alustan vaikselt, aga püüan iga nädal natuke rohkem käia, ei tööta, sest kuidas sa seda rohkemat mõõdad? Aga iga päev midagi kindlat (kasvõi) väikeste ampsude kaupa tehes jõuad kindlasti eesmärgini.

Liikumisrohket aastat!

PS. Hakkasin suunamudijaks ja hakkan oma igapäevaseid liikumisi koguma Instagrami lehele @10000sammu Olete oodatud ka oma sammud kirja panema. Koos on segasem!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.