Lastega Stockholmis: Skansen

Umbes kuu aega tagasi jäi silma Tallinki kampaania “Õnnepäev”, kus pakuti soodsa hinnaga Stockholmi kruiise sõitmiseks juuni kuus. Kui ma olen tihti tähtkujule omaselt aeglane otsustaja ja parimad palad napsatakse käest, siis seekord õnnestus omale kajut siiski sebida. Lapsed (8 ja 10) pole ju Rootsis veel käinudki.

Tegelikult on juba laevasõit elamus omaette. Laev on suur ja tegevust jagub. Näiteks Baltic Queenil on kuuendal dekil Lotte tuba, kus viiest alates näomaalitakse, meisterdatakse, keeratakse õhupalle, mängitakse, meisterdatakse, hetkel toimub ka tsirkuse õpituba ja nii edasi. Teismelistele on oma programm, aga minu omi sinna veel ei võeta. Ja viiendal dekil on terve ruum täi suuri puust mänguasju, mis võivad lastele küll olla uued, aga suurtele puhas klassika. Lisaks on  kook laeva kohvikus täiesti linnakohviku hinnaga ja õhtuti on ju ka showbaaris oma programm.

Kahe sõidu vahel on soovitav siiski ka maal käia. Muide, Rootsis on teine aeg, nii et esimesel ööl saab tunni kauem magada ja tagasi tulles tunni vähem, aga maal toimub kõik ikka sealse aja järgi.

Rootsi kunn

Millegipärast olin võtnud pähe, et kui juba Rootsis, siis tuleb ka kuningaloss  ja vahtkonnavahetus üle vaadata. Ma ise pole viimast näinud, muidu poleks sellele aega raisanud. Kokku koguneb palju rahvast ja see uue vahetuse sissemarss ning kohtade vahetamine võttis kõige rohkem 10 minutit, siis peeti mingeid rootsikeelseid kõnesid ja jagati ordeneid. Kokku peabki olema tseremoonia 40 minutit. Vahtkonnavahetus toimub kell 12.

Djurgarden

Peale kuningalossi vaatamist oli plaan Skansenisse minna. Jala on kuningalossi juurest Skansenisse 2,6 kilomeetrit ja kusagilt lõigata ei saa, sest mõlemad on omaette saarel. Sihtsaare nimi on Djurgarden. See on tore saar, sest seal on peale Skanseni veel lõbustuspark Grönalund, Junibacken, Vasa muuseum, ABBA muuseum, kuninglik park, tehnikamuuseum, etnograafiamuuseum, Rosendals´i aed  ja veel muudki. Lisaks saab sinna sadamast Tallinki otsebussiga ja pärast tagasi ka.

Kuidas Skansenisse saab?

Kui kuhugi mujale plaani minna ei ole, siis on sadamast Skansenisse 3,7 kilomeetrit jalutamist.

Aga saab ka Tallinki otsebussiga:
Värtahamneni terminalist Djurgårdeni saarele: 10.05, 10.45
Djurgårdeni saarelt Värtahamneni terminali: 14.00, 15.15

Pileteid saab osta Victoria I, Baltic Queeni, Serenade’i ja Symphony laevainfost, bussijuhilt (ainult krediitkaardiga) või tellides aadressilt www.flygbussarna.se.

Rohkem infot transpordi kohta leiab Tallinki kodulehelt, ei hakka seda siia ümber kopeerima.

Meie sõitsime linna liinibussiga nr 76. Peatub samuti sadamahoone lähedal ja saab lisaks Djurgardenile ka kuningalossi juurde. Linnatranspordis bussist pileti osta ei saa. Ühistranspordipileteid saab osta enamikes bussiootepaviljonides asuvatest automaatidest, metroojaamadest, kioskitest, läbi SL-i mobiilirakenduse ning Tallinki laevade infolauast.

Mina kasutasin SL mobiilirakendust ja see on väga mugav. Täiskasvanute pilet 45 SEK ja laste 31 SEK. Nii et minu soojad soovitused, kui ei viitsi infoleti sabas seista või automaadiga suhelda.

Skansen

Skansen on maailma vanim vabaõhumuuseum. Lisaks on seal ka loomaaed. Selline kaks ühes koht, kus on võimalik veeta kogu maaloleku aeg ja kindlasti veel pealegi. Mina olen seal käinud praeguseks kaks korda ja pole ikka veel igale poole jõudnud.

skansen

Skansen hoiab endas umbes 120 erinevast ajastust ja erinevatest Rootsi piirkondadest pärinevat hoonet. Igale poole siiski sisse ei saa või ainult sel teisipäeval ei saanud, aga paljude uksed on lahti ja hoonetes toimetavad vastavast ajastust pärit inimesed oma igapäevatoimetusi. Hooned on nii ilusad ja korras ning inimesed lisavad asjale ainult vürtsi, nii et vaatamist ja silmailu  jagub.

skansen

Lisaks on metsloomad (huntidel olid kutsikad ja kakul karvased pojad), on taluloomad ja nurgake eksootilistele loomadele. Aga minule jättis kõige suurema mulje Läänemere kaladega akvaarium. Lasteloomaaeda me ei ajapuudusel ei jõudnud. On toidukohad, on piknikuplats, on omanäoline mänguväljak.

Pilte ma palju ei teinud, küll aga mõned videolõigud.

Eelarve

Kuna hetkel võistleb just selline pakett #kogumispäeviku säästureisi auhinnale, siis panen meie oma ka kirja.
Rootsis käisid 1 täiskasvanu ja 2 last (8 ja 10).

Kolmene B-klassi kajut + 2 hommikusööki 109
Skansen: 440 SEK ehk 30,58
Ühistranspordi piletid: 20,46
Soe söök Stockholmist laeva kaasa: 27,25
Kook ja kokteil laevas: 20,25
Kokku: 207,54

Lisaks oli kaasas Mõmmibarnit, juustupulki, müslibatooni ja lastele limonaadi, mida nad ei joonud ning omale purk siidrit, mille ma teisel õhtul jällegi mõnuga ära jõin. Oletame, et lisa 10 eurot.

Uus kampaania sai juba läbi, aga sama raha eest oleks saanud juba augustis uuesti minna 😀
Uuesti me läheme kindlasti, nii et kohtume Skansenis!

skansen
Kas 7 aastaga on midagi muutunud? Viimati käisin Skansenis just siis – 2012.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.