Lastega looduses – Raku järv

Kohe saab aasta täis, mil ma otsustasin iga päev käia ära 10 000 sammu. Kuna praegu on veel koolivaheaeg ja aega rohkem käes, siis olen oma ringid püüdnud kodust kaugemal ära teha.

Näiteks eile läksid teised maale ja mina lasin ennast Viljandi mnt ääres (peale Raudalut ja enne Kiili tee risti) maha panna. Murdsin sealt läbi vee, pori ja oksarisu Raku järve äärde, et sealt siis koju tagasi tulla.
Esialgu ei olnud peale uute raiesmike midagi uut. Siis aga leidsin kaevandusjärje. Oo, milline kuumaastik! Täiesti teistmoodi. Fotokat kaasas ei olnud, sadas lörtsi ja puhus tuul. Siiski tegin telefoniga päris mitu pilti.

Männiku karjäär

Täna võtsime lapsed ja fotoka kaasa ning läksime kõik koos Raku järve äärde. Vahepeal oli pori kinni jäätunud ja törts lundki maha sadanud. Väga –väga ilus oli. Ja tegelikult natuke tuuline.

Meie alustasime täna tegelikult Valdeku tänavalt Liiva surnuaia keskelt täpselt bussi nr 57 peatse juurest. Sealt läheb tee läbi surnuaia otse Raku järveni. Võib ka näiteks koerte hoiupaiga juurest alustada või koerte ujutamiskohast Karuse teelt. Igal juhul, kui järveni jõuad, keera vasakule. Igal pool ei pea mööda suurt teed käima, mõnes kohas on tee ja järve vahel ka väga mõnusad jalgrajad.

Endomondot tööle ei pannud, aga sammud said peaaegu täis, nii et julgen arvata, selline ring on okku umbes 7 kilomeetrit. Vahepeal võib ka poolsaarele põigata või liivahunniku otsa ronida, aga seda teha range vanemliku järelevalve all, seega pigem ei soovita.

Nii et Raku järve Viljandi maantee poolsel küljel on kohti küll, kus luusida ja mida avastada.
Hea, et ma eile just sinnakanti otsustasin kõndima minna. Ja uus retk on juba plaanis ka.

rohkem retkeideid leiab: https://pillevaljataga.com/matkad/

Mõnusaid retki teilegi!

Raku järv

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.