Kuhu minna lastega Hiiumaal: Rebastemäe õpperada

Meie suvekodule Hiiumaal kõige lähem matkarada on Rebastemäe õpperada.  Seal me käime igal suvel mitu korda ja lastele on see selge nagu seebivesi. Ka kinnisilmi.

Seega otsustasime seekord teha tagurpidi ring ja olgu öeldud, et isegi siis, kui läbida rada esimest korda, on see täiesti tehtav. Sinised märgistused puudel on ilusti nähtavad ja puust sildid on arusaadavad mõlemat pidi.

Rebastemäe õpperada

Raja pikkus on kirjanduse andmetel 1,5 kilomeetrit. Rada paikneb kogu Lääne-Eesti vanimas ja kõrgeimas osas, Kõpu poolsaarel. Kaplimäel, mis on Hiiumaa kõrguselt teine mägi (63,5 m) ja Rebastemäel avanevad vaatetornidest kaunid vaated üle metsa ja mere.

Rajal on kaks torni ja palju palju treppe, mis peaks kõigile lastele meeldima. Lapsed lugesid esimese tornini 126 trepiastet. Kas nad lugesid õigesti? Kui oled kontrollinud, anna kommentaarides sellest teada.

Rebastemäe õpperada
Rebastemäe õpperaja esimene torn, kust näeb poolsaare lõunakaldale ehk Mardihansu lahele.

Rebastemäe õpperada

Nagu ikka on raja esimene pool huvitavam ja maalilisem ning peale teist torni võib vaja minna päris kõva motiveerimist. Mäletan seda oma Noorema ajast. Tema läbis raja iseseisvalt esimest korda, kui ta oli 1,5-aastane.

Rebastemäe õpperada

Raja äärest võib suvel leida metsmaasikaid ja mustikaid, sügisel pähkleid ja pohli ning igal ajal jänesekapsaid. Rada on kuiva jalaga läbitav, kui just mustikavarred vihmast märjad ei ole.

Jänesekapsas

Me läksime metsa alles õhtul, et vaadata, kas on midagi teistmoodi, kui päeval. Ja on ikka. Siis on valgus imeline, mets natuke teistsuguste värvide ja varjudega, kui päevasel ajal ja tõenäosus teisi matkalisi kohata ka minimaalne. Võib-olla juulikuus on kuidagi teisiti.

Ühe sõnaga meie kindel soovitus Hiiumaad külastades jalutada läbi ka Rebastemäe õpperada ja saate kindlasti uue lemmiku.

Unikivi
Unikivi

Rebastemäe õpperaja juurde jääb ka Unikivi (4,5 x 4,0 x 2,0). Selleks tuleb küll sadakond meetrit Kärdla poole tagasi minna ja paremat kätt kivi ongi. Legendi järgi pidavat sellel kivil hea uni tulema. Ka see peab ka paika, tasub ka ise järele proovida. Meie pere lapsed väidavad, et kui kivile pikali visata, tuleb uni tõeseti peale. Seda enam, et voodis ei tule see neil kunagi.

Kõpu poolsaarele jääb ka Neljateeristi õpperada, millest olen ka juba kirjutanud.

Kohtume Hiiumaal!

Rebastemäe õpperada
Kuused rajal. Iroonia on see, et natuke edasi tuleb silt, mis tutvustab tuulemurdu. Nii et õpperaja osa :d
Rebastemäe õpperada
Ka sarapuu otsa saab ronida.
Rebastemäe õpperada
Kapimäe ehk Andrusemäe torn. Heal lapsel ikka mitu nime.
Rebastemäe õpperada
Trepid.
Mustikad. Vähemalt juunis veel on 😀
Rebastemäe õpperada
Ah, need vaated! Tule vaata ise!

Rebastemäe õpperada Rebastemäe õpperada

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.