Kui sünnipäev on aasta lõpus

Huvitav, et mul pereplaneerimine on nii valesti läinud. Sünnipäev aasta lõpus on ikka üks paras peavalu vanematele ja kurb lapsele. Nimelt meie Vanem otsustas oma sünniga nädala hiljaks jääda ja nii on ta sünnipäev jõulude ja aasta lõpu vahel. Ega Nooremagagi palju paremini läinud ei ole, aga see pole praeguse postituse teema.

Millal sünnipäeva pidada, on iga-aastane küsimus. Koolivaheajal on ju paljud linnast ära, kes Spaatavad Eestis, kes on suisa kuuks ajaks palmi alla sõitnud ja suur hulk on ka suusapuhkusel või vanaema juures.

Oleme proovinud õiget päeva ehk siis täiesti suvalist päeva nädala sees. Olen aastaid tööinimesena kadedusega kuulanud sõpru rääkimas vabast ajast jõulude ja aastavahetuse ajal, kui aga reaalselt tulemiseks läks, olid paljud ikka tööl, lapsed üksi kodus ja keegi neid tuua ei saanud. See pidu möödus tookord siis umbes 4 pere lastega, mis iseenesest pole vähe.

Eelmisel aastal proovisime pidu pidada natuke hiljem ehk siis jaanuaris, aga ikka oli veel vist koolivaheaeg, sest tulemus oli suhteliselt sama. Iseenesest sadas sel päeval maha esimene lumi ja lastel oli lõbu laialt.
Sel aastal proovime pidada pidu natuke ette ehk siis viimasel jõulupühal. Töölt veel vaba päev ja peale kaht päeva söömist võiks ehk natuke liigutamist ära kuluda küll.

Meil nimelt kõik sünnipäevad alati looduses ja eks seegi või olla mittetulemise üheks põhjuseks. Kui lastel on veel ilmastikukindel õueriietus olemas, siis vanematel seda paljudel juhtudel ei ole, nii et saatma tulla ei saa. Nüüd juba lapsed suuremad ja saavad metsas ise ka hakkama. Aga programm on sel aastal jälle sama – metsa, matkama, mängima, lõket tegema (sünnipäevalapse erisoov) ja kui lumi maha tuleb, saab seal kelgutada ka.

Ainsa erandina mõtlesin, et sel aastal ei ole ise tubli ja palkan lastele mängujuhi, samas ma ei teadnud, et seda tuleb teha juba 1-2 kuud ette, nii et hetkel on tühjad pihud. Ega siis midagi, tuleb ka seekord ise tubli olla. Õnneks on puujahtidega piisavalt kogemusi, mõtlen punktidesse mingeid mäge ja sellest võiks täitsa tore koosliikumine saada. Tegelikult on hetkel küll hea meel, et juba nädala pärast on selle asjaga ühel pool. Aasta lõpp on olnud tõesti väsitav.

Aga edaspidi. Kuidas siis ikkagi leida hea aeg? On jäänud veel tulevikus mitu nädalat ette ehk siis detsembri algust proovida, kuigi ka sellesse erilist usku ei ole. Detsember on alati väga üritusterohke ehk siis vanemate jõulupeod, ringide jõulupeod, esinemised, võistlused. Muidugi armas, et nii harjutatakse ja näidatakse ka teistele, millega vanemate raha eest tegeldakse, aga tõesti jube väsitav on. Omal sai alles eile selle asjaga ühele poole ja jõulunädal on vaikne.

Täiskasvanu ehk ei hooli, aga lapsel on ikka kurb, kui sõbrad sünnipäevale ei tule. Olen Vanemale küll juba ette rääkinud, et tõenäoliselt paljud ei tule ja mitte seepärast, et sina neile ei meeldi, vaid lihtsalt aeg on vale. Aga millal on õige aeg? Või kuidas teie olete selle asja lahendanud? Selliseid „natuke valesid“ aegu on ju tegelikult aastas palju.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.