Kaberneeme jalutuskäigud

Enamik arvab, et Kaberneeme on rikaste suvitajate küla, sadam, pood ja restoran. Ei-ei, see pole kaugeltki nii, kuigi ma ise arvasin ka siiani just seda.

Ühel augustikuu nädalavahetusel juhtus nii, et Vanem läks esimest korda laagrisse, Noorem jäi esimest korda ööseks üksi koju ja ta kasutas võimalust ning kutsus esimest korda ööseks sõbranna külla. No ja vanemad kasutasid võimalust ja läksid esimest korda sel aastal kahekesi telkima.

Kaberneeme

Nädalavahetuse eesmärk oli muidugi võimalikult palju geopeituse punkte üles leida. Kuna  Tallinnast lääne pool on juba käidud küll ja Maardu-Jõelähtme on ka läbi kammitud, siis otsustasime minna Kaberneeme ja hakata sealt ida poole edasi liikuma. Seda enam, et mina suutsin meenutada umbes kaks korda, mil ma sealkandis käinud olen ja siis ka ainult rannas ja sadamas.

Kaberneeme Kaberneeme

Kaberneeme üllatas algatuseks juba kolme geopeituse multi aardega. See on siis nagu suundorienteerumine, kus leitud punktist saad järgmise punkti koordinaadid. Ja ega neid punkte siis niisama ka metsa ja küla vahele ei panda, ikka on seal midagi vaadata. Nii jõudiski üks päev juba pimedasse, aga lõpp ei paistnud ja tuli sinna samasse RMK Kaberneeme telkimisalale ööbima jääda. Meeletult suur plats, täiesti ujumiskõlbliku järvega (Ristisoo järv), aga üllatuslikult jäime sinna ainult ühtede poolakatega koos ööbima. Millalgi pimedas tuli üks vene paar küll ka. Ei mingit pidu ega möllu. Augusti laupäev, Tallinna lähedal.

Kaberneeme
RMK Kaberneeme telkimisala
Ristisoo järv Kaberneeme poolsaarel.
Ristisoo järv

Võimalik, et kõik olid ilmateadet vaadanud, sest õhtune tugev tuul sai hommikuks vihmaks. Võiks isegi öelda, et päris koerailmaks. See-eest sai rahus geopunkte otsida, ilma et asjasse mittepühendatutel küsimusi või huvi tekiks.

Saime teada, et lisaks enimkülastatud idakaldale on imeilus poolsaare tipp ja liivarannaga idakallas. Imeilus männimets ja palju palju pohli. Loomulikult viisid punktid ka uuesti külavahele – rahvamaja räästa alla, poe parklasse, sadamasse ja paadimehe juurde. Männikus oli hunnik lõhatud suuri kive, aga mis või miks, ma internetist ei leidnudki. Ja enne, kui me Kaberneemest edasi saime liikuda, tuli muidugi RMK telkimisalale tagasi minna. Keegi oli nagu kiuste just sinna oma viimase punkti pannud.

Kaberneeme Kaberneeme Kaberneeme Kaberneeme

Seega, kui otsid ideed, kuhu jalutama minna, siis soovitan Kaberneemet. Jäta auto ranna parklasse või hooaja väliselt ka poe juurde ja tee kohe kogu poolsaarele tiir peale. Jah, märgitud matkarada ei ole, aga radu on palju. Igale poole pääses veel ligi ja igalt poolt sai ka läbi. Alusta lääne poolt, siis saab lõpus ka preemiaks poodi jäätist ostma või suvel sealsamas kõrval olevasse Pootsmani suvekohvikusse.

Isutekitajaks tegin väikse video ka. Ilusa ilmaga on seal ikka väga ilus.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.