Mida teha 3 munast? Isetehtud värv kriidiga ja mini-Pavlova

Kuidas on omavahel seotud kriidivärv ja mini-Pavlova? On ikka küll, kui sul on põhimõte, et toitu ei raisata.

Olin just põllus, kas rohimas või kurke korjamas, igal juhul mitte kohe reageerimisvalmis, kui tulid lapsed jutuga, et kunagi me tegime kriidist värvi. Tahaks veel. Olin neile just Soome laeva pealt ämbri uusi kriite ostnud.

Rääkisin siis ära, et selleks oli vaja munakollast ja kriit katki teha ja esialgu ei plaaninud ise appi minna, aga teades oma lapsi jäi süda kripeldama, et läksin vaatama. Ja juba oligi neil muna peos ja kilekotid välja otsitud.

Võtsin siis muffinivormid, sest nendesse aukudesse on hea värvi teha ja jagasin sinna kolm munakollast. Edasi toimetasid lapsed juba ise.

Õnneks on mul ikka veel alles suuri Marjamängu lehti, mille teine külg on täiesti valge. Kuna kotte juurde ei plaani tellida, siis on mul see paber lihtsalt üle, näiteks joonistuste tarbeks.

isetehtud värv lastele

 

Aga nüüd jäi üle kolm munavalget ja nendest said päev hiljem mini-Pavlovad. Ja mulle omale hakkab tunduma, et ma olen küpsetamise alal üsna andekas, sest beseed tuldi isegi minu suvalise Beko elektriahjuga suurepärased.

Kuidas munavalgest saab mini-Pavlova?

Pavlovate tegemiseks on vaja beseed, kreemi ja peale marju või puuvilja. Soovitavalt hapukaid. Besee tegemiseks on vaja:

3 munavalget
Näpuotsaga soola
150 g suhkrut
2 tl vaniljesuhkrut
1 tl tärklist (mina võtsin kartuli, aga parem on vist maisi)

Võtsin toasoojad munavalged, lisasin näpuotsaga soola ja hakkasin vahustama. Edasi lisasin suhkru kolmes osas ja vahustasin muudkui edasi, kuni sain kõva vahu. No sellise, et kui kausi tagurpidi kerad, ei kuku segu sealt välja. Aega ei mõõtnud. Kõige lõpuks lisasin teelusikatäie tärklist ka ja segasin veel natuke.

Edasi joonistasin tassi ja pliiatsiga küpsetuspaberile ringid. Kolmest munavalgest sain ära täita 10 ringi ehk siis küpsetasin kahe plaadiga. Segu panin ringidesse lusikaga vaba käega. Keskele vormisin väiksed lohud.

Eelsoojendasin ahju umbes 160 kraadini. Mul on mehaaniliselt reguleeritav ahi, aga iga 10 kraadi tagant on nupul ikkagi mingi kriips. Edasi alandasin temperatuuri 110 peale ja panin beseed ahju. Küpsetasin 30 minutit, siis lülitasin ahju välja ja jätsin veel 15 minutiks kinnise uksega ahju. Edasi panin puulusika ahjuukse vahele ja jätsin beseed jahtuma.

mini Pavlova

Beseede juured ongi väga oluline, et vahepeal ust lahti ei teeks või midagi ei näpiks. Muide, ma kasutasin täiesti ülbelt pöördõhku ja ma pole kunagi arvestanud temperatuuri vahega, mis pidavat tavalise programmiga küpsetades olema. Aga nagu öeldud, ei ole mul ka udupeent ahju.

Järgmisel hommikul tegin 400 ml koorest vahukoort, aga tegelikult sellest kõigi 10 põhja täitmiseks ei jätku. Edasi pani iga sööja ise omale nii palju vahukoort, kui ta tahtis ja peale talle meeldivad marjad. Tulemuseks väga magus, aga hea suutäis.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.