Kajaka kostüüm seikleb laias ilmas

Ma ei saa endiselt aru, kuhu ma ennast seganud olen. Igal juhul elu keeb täistuuridel ja logida pole juba mitu kuud õieti aega olnud. Või noh, kui lapsed on kodus, siis mina ei suuda endiselt kirjatööle keskenduda, vahepeal teen tööd või jooksen ringi, sest koolilaps ei taha ikka veel väga üksi kodus olla ning õhtuks, kui lapsed magavad, olen ise nii väsinud, et ei taha arvutit enam nähagi. Täna aga ajendas kirjutama üks kajaka kostüüm.

Aga siin lugu ühest kajaka kostüümist

Kõigepealt tuli mul nüüd esimene pakk tagasi. Saksast. Sildid saksakeelsed, ei saa ilma tõlkimiseta aru ka, mis põhjus oli. Ei ole Googlega tõlkinud ka. Kusjuures mingit pakiteadet ei tulnud. Läksin oma Hiinast tulnud pakile (kus sees on tõenäoliselt uus silmade lahendus) järele ja üle leti ulatati hoopis kaks pakki.

Esialgu ei osanud ma selle Etsy pakkiga midagi muud teha, kui kirjutasin kliendi päris meilile (Mitte Etsy omale, sest kes see ikka seal pidevalt lugemas käib ja alati ei suunata edasi ka. Eriti nüüd, kui konto tegemine ei ole ostmiseks enam vajalik), et pakk tuli tagasi ja mida ma nüüd teen. Inglise keeles. Sakslasele. Vastust pole siiani tulnud. Siis lugesin, et teised kannavad raha tagasi. Kandsin siis raha tagasi, et oleks poliitiliselt korrektne ja vaatab, mis edasi saab. Laksu pole siiani tulnud. Kaks kuud juba ostu sooritamisest möödas.

Mütsi ise aga saatsin juba Ameerikasse. Siit sain ka esimese DHLi kogemuse. Huvitav, milline inimene on nõus maksma 60 dollarit, et oma mütsid kahe päevaga kätte saada?

Aga kõik toimus tõesti väga kiiresti. Vaatasin DHLi lehelt järele, palju see saatmine võiks maksma minna ja andsin kliendile teada. Päev hiljem oli vaikus. Tavaliselt ongi. Küsisin siis hommikul igaks juhuks üle, et mis siis teeme? Tühistan? Ja tuli vastus, et ei, saadame. Tegin kähku listingu ja palusin ära maksta, sest meie hommikul on Ameerikas ju öö, läheb veel ära magama ja siis saab alles meie öösel uuesti asju ajada. Piiriülese suhtlemise rõõmud.

Ja alles siis, kui pakk juba teel oli, mõtlesin välja, et ma tegin selle toote valesti. Etsyle tuleb ju müügitulult makse maksta ja mitte vähe. Oleks pidanud selle dollarit kuidagi postikuludesse panema, sest selle pealt makse ei maksta. Ma püüan oma raha-asjades alati väga täpne olla ja selline oma lollusest tehtud kulu häirib mind väga.

Teine üllatus tuli, kui oma krediitkaardi broneeringut nägin. Igal pool oli kiri küll, et hind on esialgne ja täpne summa selgub, kui pakk on kaalutud-mõõdetud, aga et 56 eurost sai lõpuks 68, oli küll üllatus. Mul on tunne, et sealt on ära kadunud see krediitkaardiga tasuja soodustus, aga pole aega uurida olnud. Esilagu tundub, et terve mütsi jagu raha läks sellest loost jälle koolirahaks. Hea, et klient tellis kaks mütsi. Ja hämmasta, kuidas mul alati need esimesed kogemused aia taha lähevad.

DHLi kiituseks tuleb aga öelda, et kõik toimus liigagi kiiresti. Hea, et ma enne kulleri tellimist oma paki valmis tegin, sest arvutis OK vajutamisest läks umbes 20 minutit, kui kuller ukse taga oli. Hea, et taipasin selle aja jooksul ka mingid lehed välja printida, aga selgus, et üks (kaubaarve) oli ikka puudu. Kästi see terminali ette saata, muidu jääb pakk sinna toppama, kuni paberid korda saavad.

Helistasin klienditeenindusse ja sain teada, mida on vaja täita. Täitsin ära (juba palju lahtreid oli, aga loogiline, et kiireks liikumiseks peab kõik 100% selge olema), saatsin ära ja jälle väga ruttu tuli uus kõne. Loomulikult läks osade lahtrite täitmine valesti. Õnneks teise korraga sain pihta ja nüüd võin ennast selle kooliraha eest ka DHLiga paki saatmises teadjaks pidada. Ainult kes teab, millal mõni uus selline tellimus tuleb 😀

Oi, tööst võiks veel pikalt kirjutada, aga vaatan, et juba üle 650 sõna olemas ja kes see ikka lugeda viitsib, nii et tänaseks panen jälle punkti ja lähen õmblen kaks hiiremütsi valmis, mis on vaja täna posti viia. Ja siis pole enam ühtegi täitmata tellimust üle pika aja. Aga ära hõiska enne õhtut, onju 😀

Ja elu on näidanud, et kui ühe asjaga igasugu kummalisi asju juhtub, siis juhtub veel. Näis, mis selle mütsiga, mis juba Kielis ära käis ja nüüd DHLiga Los Angelesse lendas, edasi juhtuma hakkab 😀

Rohkem kostüüme leiab: KOSTÜÜMIDE MÜÜK

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.