Juhuu, mul on nüüd oma toimiv ettevõte!

imeloom

Kui ma 3,5-aastat tagasi töölt ära tulin ja vabakutseliseks hakkasin, oli mul eesmärk tekitada omale asukohavaba äri. Tõenäoliselt ma olen erakordselt laisk (kuigi ma ise nii arvata ei taha), aga praegu võib öelda, et mu unistus on täitnud. Selleks kulus siis kolm ja pool aastat.

See on olnud aeg täis oma niši otsimist, katsetamist ja leidmist. Loomulikult olen selle ajaga tohutult palju erinevaid asju õppinud. Ja leidnud veel rohkem asju, mida on vaja veel õppida.

Igal juhul otsustasin aasta algul Tallinna Loomeinkubaatorisse kandideerida ja sain ka mingi ime läbi sisse. Ma ei ole tegelikult veel siiani aru saanud, kuhu ma ennast seganud olen. Aga üle ei tasu mõelda, liigun vooluga kaasa ja vaatan, mis saab.

Aga see inkubaator ei sõlmi lepingut mitte isiku vaid firmaga, nii tuli mul juba märtsis omale ettevõte luua. See loomine on nii lihtne, et isegi minusugune blond sai sellega vaevata hakkama. Ainuke, mis hinge peale jäi, on kahtlus, et kusagilt jäi mingi linnuke maha võtmata, sest kohe järgmisel päeval peale äriregistri kinnitust hakati mind igalt pool meili ja telefoni teel pommitama.

Küll pakuti pangateenust, küll raamatupidamist, kodulehte, turvalahendusi ja mida kõike veel. Väga tüütu. Aga võib-olla lähevad need andmed neile ka ilma igasuguse linnukeseta ja see on natuke ebaviisakas.

Kuna ettevõtte asutamine oli nii lihtne, siis mingit erilist uhket tunnet nagu ei tekkinudki. Eile sai minu ettevõte aga lõpuks omale pangaarve ja see oli juba küll tähtis päev, nii et lubasin omale õhtul selle puhul klaasi punast veini.

Nüüd hakkab päriselt raha kogumine ja tunne on, nagu osaleks päriselt Monopoli või Cash Flow mängus. Oma rahaga kusjuures ei ole sellist tunned kunagi tekkinud, kuigi tegelikult pole ju vahet, kus sa seda raha kasvatad.

Kui tänaste toimetuste kõrval natuke aega jääb, teen ära oma esimesed kaks arvet. Etsy juba suunasin uuele kontole ja valisin linnukese, et ülekandeid toimuks iga päev. Tegelikult võiks selle kohe tagasi muuta, sest Etsy saatis juba kirja, et minu turvalisuse huvides hoitakse peale arve nr muutmist iga kord raha ikkagi 5 päeva kinni. No et kui keegi on häkkinud, siis jõuab reageerida.

Miks mul aga selle arve numbriga nii kaua aega läks? Nimelt mul on Etsy poe valuutaks dollar, mitte euro. Nii jääb sealsete arvete maksmisel konverteerimistasu ära ja tulevane pank peaks olema võimeline võtma vastu dollarites sisendit ja see konverteerimistasu võiks olla võimalikult soodne.

Peale pankade tingimuste võrdlemist jäi sõelale LHV, aga nemad saatsid mind oma dollaritega kukele. Võimalik, et me rääkisime kuidagi üksteisest mööda ka. Järgmiseks siis oma kodupank SEB. Nemad ei vaielnud üldse, konverteerivad kõike, mis mulle sisse tuleb. Ja VISA kaardi andsid, et oleks igasugu võõrraha lihtsam liigutada. Ainukeseks miinuseks on see, et ärikliendiks astumise avalduse tegemisest jutule pääsemiseks läks pea nädal aega.

Igal juhul ettevõtte stardipakett on mul hetkel soodne ja kui nad aasta pärast ennekuulmatult palju pigistama hakkavad, ehk siis on juba ka LHVl uued diilid ja uued tingimused. Lahendame probleeme nende tekkimise järjekorras 😀

Aga kuidas see asi siis ikkagi asukohavaba on? Ega päris ei olegi, aga Eesti piires saan oma asju ilusti ajada. Näiteks suveks Hiiumaale kolida. Paljusid asju saab ära delegeerida ja post liigub ka seal. Kui kunagi kauemaks ära minna on vaja, siis olen kindel, et saab ka kõik asjad kenasti delegeeritud. Hea tunne on. Mul on nüüd oma firma, juhuu!

Nüüd aga tööle, sest tegelikult mikroettevõttes lobisemise eest palka ei maksta. Imeloomadele aga pikka iga!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.