Idee isadepäevaks – liivataigna küpsised

kupsis3

Eelmistel aastatel oleme teinud isadepäevaks trühvleid ja niisama komme. Seekord ütlesid lapsed, et teeks nii komme kui küpsiseid. Eks näis.

Aga sellega seoses tuli meelede üks väga-väga lihtne (ja maitsev) küpsiseidee, mida me tegime küll sõbrapäevaks, aga väga hästi on sobib see ka igaks muuks tähtpäevaks. (Jaa, Nooremal on lasteaias juba peikad ja ta tahtis neile midagi kinkida, nii me siis mõtlesimegi välja need küpsised ja tegime juba rohkem ning rohkematele sõpradele).

Liivataigna ostsin poest, aga soovi korral võib selle ka ise teha. Üks variant näiteks siin:

 Liivataigen:
300 g võid
200 g suhkrut
2 muna
soola
500 g nisujahu
1 tl küpsetuspulbrit

Kui sul on köögikombin, sega kõik ained lihtsalt kokku. Kui teed käsitsi, siis sega kõigepealt pehme või ja suhkur, siis munad ja kõige lõpuks eraldi kausis segatud kuivained. Kui taigen on liiga pehme, pane see korraks külmikusse ka.

Googles või Pinterestis võib kasutada ka otsingusõna sugar cookies.

Rulli taigen sobivaks, vormi kujud, küpseta ahjus kuldpruuniks (umbes 8-10 minutit), lase jahtuda ja kaunista kas värvilise glasuuri või šokolaadiga. Meie kaunistasime oma küpsised sulatatud šokolaadiga. Šokolaadi sulatan nii, et panen veega kausi tulele, šokolaadi plekkkruusi ja kruusi sinna vette. Segan ja jälgin pidevalt.

kupsis2

Šokolaadi sulatamisest on pikemalt ja täpsemalt juttu siin: Toidutare

Kui spets pritsikotti ei ole, võib selle ise küpsetuspaberist voltida, kasutada sulgurribaga kilekotti, millele lõigata nurka pisike auk või mõnd muud paksemat kilekotti.

Lisaks võib kasutada kaunistamiseks igasugu söödavaid värvilisi vidinaid. Punase suhkru tegin pruuni suhkru ja toiduvärviga seekord ise.

kupsis kupsis1

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.