Hiiumaa matkarada: RMK Leemeti suusarada

RMK lasi üsna hiljuti välja tuliuue äppi, kus peal matkarajad, telkimisplatsid, metsaonnid, lõkkekohad. Kui GPSi kasutad, näitab ilusti sulle lähimad kõik ära ka veel.

Tõmbasin minagi selle omale ja tuli tõdeda, et Hiiumaal meil veel mõned matkarajad käimata ja et Hiiumaal üldse pikki matkaradasid ei olegi.

App täiesti töötab ehk siis sinine täpp jookseb matkajaga kaardil kaasa.

Soe suvi sai sel nädalal millegipärast otsa ja randa enam asja ei olnud, matkamiseks on selline ilm aga täiesti ideaalne. Nii ajasin lapsed (hetkel 8 ja 10) autosse ja sõitsin Kõpust välja lootuses läbi käia Leemeti matkarada.

Leemeti matkarada kulgeb mööda imeilusat palumännikut, kord mäest üles, siis jälle alla.

RMK Leemeti matkarada on tegelikult suusarada. Ma ei mäleta, kas ma seal hiidlasena kunagi suusatanu olen, küll aga olen lähiajal ühe korra käinud Hiiumaa orienteerumisteisipäevakul (seal on jube keeruline maastik ja ma pidin katkestama, sest ühte punkti ei leidnudki üles) ja ühe korra kooli ajal spordilaagris, kus mina, kui jooksja, pidin seal suusarajal iga päev jooksmas käima. Tõusud on seal päris valusad, seega helgeid mälestusi sealt ei ole.

Tegelikult on seal kaks ringi: 3 km ja 2 km. Saab käia ühe või teise või mõlemad. Me võtsime kõigepealt kolmese ette ja võileivad jätsime motivatsiooniks autosse. No et kaua seda ikka käib. Aga siis ilmnes, et esimene mustikas on valmis ja nii me mustikapõõsast mustikapõõsasse käisime. Esimese ringi läbimiseks kulus tervelt kaks tundi. Ja ma julgen arvata, et lapsed peale mustikate muud ei näinudki 😀 Aga puhas tervis, nii et las see olla. Peale võileivapausi tegime selle kahekilomeetrise ringi ka ikka ära. Ja ei saa öelda, et nad midagi ei leidnud. Ühe suure punase pilviku leidsin ja kellegi pesast varastatud ning tühjaks söödud muna näiteks.

Leemetis on ka uus imeilus metsaonn, kus tahaks kindlasti kunagi ööbida. Ka seda saab halva ilma korral nii puhkamiseks kasutada. Tuleb ainult arvestada, et kuivkäimla on teisel pool kruusateed. Mina olin selle juba unustanud ja imestasin, miks selle onni juurde sellist asja ehitatud ei ole 😀

Ja veel asi, mis tasub kindlasti äramainimist – kuna tegemist on suusarajaga, siis on see piisavalt lai ja juurikatevaba, et saab läbida ka käru või lapsevankriga. Mõned tõusid ja laskumises on küll järsud ja mõnes kohas oli lahtist liiva, aga ei midagi hullu. Nii et Hiiumaal on vähemalt üks matkarada, mis on läbitav ka lapsevankriga!!!!

Rohkem matkaideid Hiiumaal leiab lehelt: Matkad Hiiumaal

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.