Suvine Hiiumaa, kuidas tundub?

Pilletahkuna
Ka mina olen vahel turist.

Neljapäeval saime ilusti Hiiumaale. Jäin öösel beebitekkide postitust kirjutama ning peale seda piilusin ka Facebooki.   Hiiumaa grupis jäi silma soovitus käia aegajalt Tuulelaevade lehel piilumas, sest vahel ikka vabaneb midagi. Lendasingi kohe peale ning minu üllatuseks oligi saada umbes koht 10.00 ja 3 kohta 15.15 praamile. Võtsin selle 15.15 kohe ära ja väga hästi tegin. Neljapäeva lõunal oli sadamas nii palju autosid, et kõik ei mahtunud piletikassast edasigi. Ja maha jäi kindlasti üle kahe rea autosid, nii et üldjärjekorras poleks tol hetkel tahtnud olla. Nagu öeldud, mulle lastega sellised teravad elamused ei meeldi. Proovitud, kogetud ja võimalusel väldin.

Imelik on see, et just juuli kahel viimasel nädalal ja natuke augustis ka tahavad kõik Hiiumaale tulla. Hakkasin täna mõtlema, et millise mulje jätab see saar esimest korda tulijale? Kas vaikse ja rahuliku või lärmaka ja räpase? Ja kas tullakse veel?

Selle mõne nädala jooksul on minu meelest saarel rahust asi kaugel. Maanteedel on liiklus nagu Tallinna ja Tartu vahel. Küla vahel kihutavad võõrad autod edasi-tagasi, nii et lapsi ei julge omapäi rattaga sinna saatagi. Rannad on rahvast täis, RMK platsid on ülerahvastatud. Saatsin kaks nädalat tagasi hõimlased ühele platsile ja lisaks vabale ruumile ei olnud seal puid. Õnneks leidus metsa all murdunud kraami piisavalt, nii et polnud hullu. Grillikohas oli rest läbi põlenud ja nad ei jõudnud ära kiita otsust omale üks poest kaasa osta. Ma ei kujuta ette, kas kõik selle peale tulevadki. Eile oli Kalestes prügikast selline:

IMG_5231

Kuna see on minu lemmikrand, käin seal aastas ikka väga palju. Juba mais ja veel oktoobris kindlasti, isegi juunis on harv juhus, kui seal rannas keegi veel on ja just see vaikus ning tuttavad inimesed on minu jaoks Hiiumaa identiteet. Eile oli õnneks pilves ja vesi jääkülm, nii et ülerahvastatust ei olnud.

Lihtsalt arvan, et Hiiumaa ei ole selle paari nädala jooksul päris see, mis ta muul ajal on, aga samas vaevalt külaline siit ka seda rahu ja vaikust otsima tuleb. Niigi öeldakse, et teistsugune ja see meeldib. Ja mina ei ole tõenäoliselt päris õige inimene midagi arvama, sest siis, kui olukord tõeliselt karmiks läheb, hakkan mina linnavurleks.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.