Helsingi loodusmuuseum Luomus

Talviseks koolivaheajaks ostsin laevapiletid, et veeta lastega üks päev (täpsemalt 6 tundi) Helsingis. Aeg oli liiga lühike, et mõnd veekeskust külastada, seega valisime seekord muuseumid.

Täiesti juhuslikult leidsin Helsingi Loodusmuuseumi Luomus. Ma ei osanud sellest midagi oodata, aga üllatusin põhjalikult ning kõigi emotsioonid ülivõrdes,  seepärast jagan ka teiste kaasmaalastega.

Kõigepealt asukoht on kesklinnas, seega lihtne ja kiire kohale saada. Teiseks pilet ei ole hirmkallis (perepileti eest küsiti aasta lõpus 36 raha). Vaatan, et sellest aastast 38, aga see sisaldab maksimaalselt 2 täiskasvanut ja 4 last, seega kui omal nii palju pole, võta sõbranna oma lastega ka kaasa. Täiesti tasuta saavad alla seitsmesed ja kõik saavad kogu päeva vältel tasuta  1.2., 5.4., 7.6., 2.8., 4.10. ja 13.12.2019.

Maja on imeilus. Mina vahtisin juba lagesid ja trepi käsipuid. Ruume ja näitusi on neljal korrusel meeletult , nii et aega tasub varuda. Sissekäigul võtab kohe vastu elevant, aga kivist. Esimesel korrusel on luustike/luude näitus. Luid on igasuguseid (alates kaladest, oli ka päris mitu madu, rott ja palju vahepealseid loomi kuni kaelkirjakuni välja). Oli ka näiteks vaala luujupp. Lapsed said ise käed külge panna lehma ja inimese luude õigesse kohta paigutamises.

Ühel korrusel mammutid ja mitmesugused kivistised, teisel igasugu loomastseene nii kõrbes kui lumes, pilte ja jutte taimedest. Tekstid küll inglise, soome ja vene keeles, aga kui päris kõike ei mõista, võta julgelt google appi.

Ühes pimedas toas lasi giid ööhääli ja pärast sai vist mingit looma katsuda ka. Sai pugeda loomanahkadest hütti jne. Ühesõnaga tegemist oleks jagunud tükiks ajaks, aga me plaanisime veel Sea Lifes käia ja see on juba linnast natuke kaugemal. Tagantjärele tarkus ütleb, et meie omi see väga ei erutanud. Pilet kõvasti kallim ja alla tunniga sai läbi käidud.

Siinkohal rohkem ette ära ei räägi, sest muidu ei ole enam huvitav minna.

Kuidas leida Helsingi Loodusmuuseum Luomus?

Sõitsime Ecerölinega, seega maabusime Läänterminalis (Länsiterminaali). Samasse viivad ka Tallinki laevad. Jala on Loodusmuuseumisse täpselt 2,8 kilomeetrit, linna läheb ka nr 7 tramm sadamahoone eest. Sõita 5 peatust (Kampintori) ja edasi jala HAM suunas. Detailset infot annab näiteks Google maps.

Nii et kui otsid ideid, mida Helsingis lastega teha, siis meie pere kindel soovitus on loodusmuuseum Luomus. Lihtsalt natuke teistsugune asi, kui meie enda oma.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.