Geopeitus Kakumäel

Ilus ilm ja isolatsioon.  Laupäev.

Hommikul vaatasin, kus lähedal on tihedalt geopunkte ja valisin välja Kakumäe. Sinna sisse jäi ka esimene mõistatusaare. Tundus lihtsalt paras lastele lahendada anda. Printisin koordinaadi pusle välja ja andsin kätte. Lõpuks tuli välja, et sel oli isegi kaks lahendust, aga kumbki Google jaoks ei sobinud. Paar tundi hiljem selgus, et olin püüdnud neid numbreid lihtsalt vales formaadis sinna sisse toppida. Ehk siis leidsime võimaluse, mis Googlele meeldis, aga kas seal ka punkt on, jäi esialgu saladuseks.

Välja saime alles kell 5 õhtul. Otsustasime, et vaatame, kuidas läheb. Taskulamp oli kotis, aga päris öö peale poleks jäänud. Tegelikult olid need meie geokarjääri neli kõige lihtsamat punkti. Piisavalt väikeste vahedega ja väga lihtsalt leitavad. Ka lastele täiesti jõukohane ja see hoiab nende motivatsiooni otsida üleval. Minu saaks õhtuks 7600 sammu. Ühesõnaga jäi aega päikeseloojanguni veel ülegi ja nii tuiasime Kakumäe ranna ja poolsaare tipu vahel rannas. Imeilus loojang oli ja ei mina ega keegi teine meie perest pole sinna ka varem sattunud. Kindlasti soovitame vaatama minna. Ainult tuulise ilmaga pange soojalt riidesse. Panga peal oli täna ikka väga jahe.

Esimene punkt Kaku. Väga väga loogiline, aga lapsed seda iseseisvalt kätte ei oleks saanud. Mikroaare ehk peale logiraamatu topsis midagi muud ei olnud.

Teine punkt see mõistatud ehk Naerukratid. Keerasime küsitavas punktis näo õiges suunas ja seal see oligi. Väga lahedalt peidetud, aga ometi tuli nii lihtsalt kätte. Vihje oli, et pimedas kergem tabada, valges kergem krabada. Tahaks teada, kas see konteiner kuidagi pimedas helendab ka? Kohalikud ehk teavad. Hea suur konteiner muidu.

Kolmas Kakumäe. Raja ääres küll, aga taas väga loogilises kohas. Seal tuule käes pidi päris pikalt passima, sest mugud (tavalised inimesed) sebisid nii ühest kui teisest suunast.

Neljas Okstega tomatisupp. Samuti väga loogiline. Vihke: seal, kus ühest saab kaks. Mis te arvate, kus selline koht võiks olla?

Ahjaa, auto juurde tagasi jalutades sattusime ka Kakumäe rabasse. Seal oli erakordselt talvine ja väga palju radu, mida mööda on kindlasti tore jalutada. Seda enam, et värskel päeval sadanud lumel oligi palju jälgi.

Siin veel mõned kakumäe pildid. Tehtud telefoniga, aga väga oleks olnud vaja päris fotokat kaasa.

Geopeitus: www.geopeitus.ee

Kakumäe Kakumäe

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.