Facebookis turundamine: mida uut ma eile teada sain?

Sattusin eile TTÜsse ühele täiesti tasuta seminarile, mille teemaks oli Facebookis turundamine.  Tuttavad laikisid seda juba ammu, enne kui Marokosse läksin. Kuna kohad olid täis, panin end ootelisti. Ja unustasin.

Ehmatus oli suur, kui esmaspäeval kirja sain, et olen registreeritud. Tegin kähku plaanid nii, et sain minna. Muide, ühtegi tuttavat näha ei olnud.

Kõigepealt toimus üritus TTÜ uues osas, kus ma pole kunagi käinud. Andis alles ruumi üles leida. Peaks millalgi minema niisama sinna majja ekskursioonile. Muide, vanas majas veetsin oma elust tervelt 10 aastat (1996-2006).

Aga seminar? Ega tasuta asjadele ei saa eriti suuri lootusi panna. Aga nagu ka esinejad ütlesid, kui te saate kasvõi ühe uue asja teada, on nende eesmärk täidetud. Fakt on see, et moed ja algoritmid muutuvad nii kiiresti, et ise ei pruugi kõigele peale juhtuda.

Püüan küll hoida ennast inglisekeelse infoga kursis läbi paari FB-lehe, aga veebi ja uudiskirju regulaarselt ei loe. Seega on seminarilt saadud lingid kindlasti tulevikus suureks abiks. Lingid leiab postituse lõpust.
Facebookis turundamine


Mida Facebook siis armastab?

#1 Kinnitust sai see, et FB armastab videosid ning pikki tekste ehk oluline on inimest võimalikult palju oma lehel kinni hoida.
Uudis oli see, et enamikku videosid vaadatakse ilma hääleta (loengu ajal või töö ajal) ja seega, kui sul on midagi tähtsat öelda, tuleb lisada subtiitrid. Mina olen siiani oma videotele ilusti mussi tasutaks sättinud, aga see pole seega üldse vajalik.

#2 Video esimeses kaadris olgu nägu, sest inimestele meeldib nägu. Ja kõige olulisem olgu öeldud paari esimese sekundi jooksul, sest paljud ei viitis kaua vaadata.

Tegin siis mõne slaidshow, sest mul ühtegi head video ideed ei ole. Või noh, materjali on arvutis küll, aga kokku pole millegagi panna. Windows Movie Maker ei ole enam päris see, mida näppida tahaks, aga see on teine teema. Proovime ja katsetame. Eilne saak oli +5 uut fänni, mis on rohkem, kui peale Rõõmsate Laste Festivali. 15 minuti töö peale pole paha. Samas pildid olid juba olemas. Kui nende tegemise ja töötlemise peale kulunud aeg ka sisse arvata, siis päris nii vähe seda ei kulunud.

Mida uut veel?

#3 Sea paika turnuduseesmärk. No et kas tahad fänne koguda, oma kodulehel midagi müüa või midagi muud.
FBs on ilma maksmata näitamine langenud viie protsendini. See on siis 100 fännist 5 näevad, 200st 10. Valus. Mul on 200 fänni. Kui sõbrad maha arvata, siis ainult 10 võõrast näevadki.

#4 Kasuta info kogumiseks Facebook Pixel. Isegi kui sa ei kasuta, ühenda FB ja leht ära, sest nii info muudkui koguneb ja kui kord hakkad kasutama, on juba eelis olemas. Ai-ai. Mul on see PixelYourSite plugin juba ammu, aga ühendamine ei õnnestunud. Seega info kogunenud ei ole. Tuleb ruttu ära teha.

#5 Kaanepilt videoks. Kommenteerida ei oska, aga peaks proovima.

#6Reklaamimiseks kasuta Facebook Ad Manageri, mitte ära boosti. See on proovitud suurus, aga just praegu peakski uuesti mõne reklaami tegema, sest Eesti hooaeg on alanud.

#7 Selge on see, et sisu tootmine on ajamahukas töö ja igale poole ei jõua. Kasuta siis sama materjali mitut moodi. Näiteks tee video, tee pilte video tegemisest ja pane Instagrammi. Video lae Youtube. Viiluta video pisemateks juppideks ja pane Facebooki. Kõige lõpuks kirjuta videos käsitletud teemast blogipostitus + jaga muidugi Facebookis, tee mõnest videos olnud tsitaadist Instagrami ja FB postitus, kui saad videost mõne uue teema idee, tee jälle uus video ja alusta aga otsast peale. Geniaalne!

#8 Kaanefoto kirjeldus peab sisaldama teksti ja linki. Minul polnud kumbagi.

Kõige lõpuks tuli mõte, et miks mina mõnes turundusagentuuris ei tööta? Või enda oma ei pea? Samas öeldi , et enda turunduse võiks ikka ise teha, sest ise tunned oma toodet ju kõige paremini, aga kui kohe üldse ei saa, siis teenuse sisseostmine ei ole kallis, sest turul on pakkujaid palju. Seega pole vist eriline rikkuse tee.

5 kasulikku linki, mida jälgida, ka:

https://aggregateblog.com/

Homepage


https://adespresso.com/blog/
http://turundusjutud.ee/
http://www.bestmarketing.ee

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.