Emme 100 ametit ehk uued võimalused

PilleaugustAlustan täna siit, et ühel päeval Noorem arutles, et emmel polegi mingit ametit. Eks neil ole lasteaias jutuks. Rääkisin siis sellest, et enne nende sündi käisin ka mina 8 tundi päevas tööl ja kus ma käisin. See erutas teda väga.

Lisaks rääkisin, et ma teen ka praegu tööd ja mul on päris mitu ametit korraga. Olen käsitööline, fotograaf, turundusjuht, pearaamatupidaja, disainer, ostujuht ja kindlasti palju veel. Praeguseks ongi kolm aastat möödas sellest hetkest, kui otsustasin palgatöölt ära tulla.

Palgatöö ja enda töö erinevad üksteisest nagu öö ja päev. Esimesel ei pea palju tegema, aga kindel sissetulek on iga kuu olemas. Teisel olen kõik oma vabad hetked midagi teinud, tegemisi optimeerinud, tundnud ennast väga halvasti, kui ei saa midagi selles suunas teha (lapsed näiteks kodus).

Teooria kohaselt pead sa midagi tegema 10 000 tundi (ehk see ongi kolm aastat), et hakata midagi oskama, jääda silma, saada jalg ukse vahele. Ja praegu tuleb juba pakkumisi uksest ja aknast, üks huvitavam kui teine. Oleks ainult aega.

Ma võtsin küll kohe suuna läände, ehk siis olen pidanud toimetama inglise keeles. Selleks, et maailmas läbi lüüa, pead sa olema ka maailma mõistes hea. Või noh, päris algul proovisin natuke Eestis ka, aga minu meelest ei allu siinsed inimesed ühelegi mujal maailmas toimivale turundusreeglile, nii et siinse kliendini ma ei ole jõudnud. Ja sel hetkel tekib ka omal küsimus, miks ma seda blogi pean? Numbrid tegelikult näitavad, et kedagi ei huvita minu tegemised, aga see selleks.

Tahaks hoopis rääkida kahest viimasest pakkumisest. Septembri algul tegi pakkumise hakata ma mütsilõikeid nende lehel müüma http://upcraftclub.com/ Nad olid ka esimesed, kes mind armsasti disaineriks kutsusid. Nad müüvad PDF-lõikeid. Tegin omale konto, aga rohkem tingimustega pole jõudnud tutvuda. No et palju nad vahendustasuks tahavad. Muidu miks mitte? Tundub, et ETSY pole lõigete müümiseks just sobiv koht. Selles kuus ma olen müünud täpselt ühe orava mütsi lõike. Ja fakt on see, et selliseid kohti on maailmas sadu. Leia ainult üles ja pane müüki. No ja muidugi võiks need lõiked enne üle vaadata ja ilusamaks teha ning õpetusi juurde teha. Kusjuures mul on töökäigu pildidki osadele tehtud.

Teine pakkumine oli veel põnevam. Ma ei teagi, mille peale nad tulid. Tõenäoliselt siit: LINK

Aga https://www.skillshare.com müüb liikmetasu eest lühikesi õppevideoid ükskõik mille tegemiseks. Nemad maksavad videot vaadanud inimeste arvu pealt. Ka sinna tegin ma konto ära. Igasugu videote tootmine meeldib mulle väga. Kardan ainult, et asi jääb minu kehva inglise keele oskuse taha. Kui ma oma puukeeles veel blogisse kirjutan, siis kaamera ees rääkima ei hakka ma iial. Elame-näeme, ehk mingi lahenduse mõtlen ikka välja. Ka selliseid keskkondi on maailmas tõenäoliselt sadu. Videoid võiks teha ehk ka eesti keeles, aga ma ei usu, et siin piisavalt paljud on nõus kuumaksu eest liikmed olema. Isegi kui see liikmemaks oleks kõigest 1 euro. Või peaks proovima?

Hetkel on kõige tähtsam hoopis Etsy ja valmistumine Halloweeniks. Kui sel aastal tiksus mul müük nädalas ehk siis umbes 4 kuus, siis praeguseks on mul septembris kirjas juba 7 müüki. Muidugi ostetakse alati asju, mida mu varus ei ole. Praeguseks on üleval ka üks eritellimus. Väga oleks vaja teha ka paar uut mudelit, mille materjal mul õnneks juba kodus olemas on.

Aga täna on mul kõigest kolm lastevaba tundi, millest pool tundi kulutasin nüüd kirjutades. Oh mind ja minu prioriteete.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.