Elamuskeskus Tuuletorn Hiiumaal

Olles sünnilt hiidlane ja suviti ka Hiiumaal kohapeal, küsivad tuttavad ikka, kas me oleme juba Tuuletornis käinud. Just nimelt, hiidlane, seepärast ei olnud käinud. Nüüd, ühel vihmasel reedel, sai sõit ette võetud.

Ma setitasin seda kirjatükki tükk aega oma peas, sest minu emotsioon oli meh? Kõik on nii tuttav, kõik on nii kodune, aga just nimelt seal see võlu ongi. Mina olen praegusel ajal kolm kuud aastast kõige selle sees ehk siis kodus, aga teised ei ole. Meie kodusaar on ilus ja kindlasti kohe omamoodi. Siin seda ilma õue minemata tunnetada saabki. Kui kohe algul tulla, saab aimu, mis saama hakkab ja kui reisi lõpus läbi astuda, siis on mõnus äratundmine.

Tuuletorn Hiiumaa

Alustame algusest. Perepilet on 20€, kordusvkülastus aasta jooksul poole hinnaga. Korruseid viis, mida vaadata. Asju, mida vaadata, minu meelest üleliia palju ei ole, aga need, mis on, on ilusad. Vaadata-katsuda on igaühele midagi – on päris pisikestele, on natuke suurematele ja isegi vanemad leiavad kindlasti midagi hingele.

Laste lemmikud on kindlasti ronimissein ja viimase korruse mänguala. Saab katusele, saab süüa ja saab ka Hiiumaa suveniire kaasa osta. Suvel on ronimisseinale nii palju huvilisi, et minu omad jäid seekord kurvalt pealt vaatama. Selleks tuleks aeg varem ette broneerida. Ronimine on eraldi sissepääsu ja eraldi piletiga ning kogu vajaminevat varustust on võimalik kohapealt rentida.

Kuidas Tuuletornis välja näeb, vaata videost.

Ja tule meile hiljem päriselt külla.
Mida Hiiumaal veel teha saab, saab vaadata näiteks sellelt lehelt.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.