Eiffeli torn Hiiumaal

See torn on minu Hiiumaa kodust umbes 25 kilomeetri kaugusel. Samuti sõidame nii maale minnes kui ka sealt tulles tee otsast mööda, hea tahtmise korral ka iga kord torni nähes. Ometi polnud me seal veel hiljuti käinudki. Eelarvamus kõneles. Aga nüüdseks oleme seal juba kaks suve käinud ja jagan lahkelt, mida siis on oodata.

Niisiis Eiffeli torni puidust koopia asub Hiiumaal Reigi külas. Torn on päris tornist, mis asub Pariisis, 10 korda väiksem ehk siis 31,4 meetrit. Torni ümbritsevad veidrad puunikerdused ja niitmata nõgesed, põldmarjaväädid ja angervaks.

Hiiumaa Eiffel

Minu jaoks selline mehh? koht, aga lastele meeldib ja pilet ei ole ka kallis. Hea on see, et igal aastal on midagi pandud kinni ja midagi põnevat jällegi juurde ehitatud. Näiteks seiklusrajaga kohtusime esimest korda 2019 ja siis ei saanud ka enam üle silla Pääsupesa lossi, vaid tuli ennast ise arvega kohale purjetada.

Enda üllatuseks olen minagi sinna torni otsa korvi roninud. Mõtlesin, et lähen, palju julgen, aga tegelikult on see palju vähem hirmus, kui alt vaadates tundub. Peale renoveerimist 2017. aastal peaks torn igati ka nõuetele vastavalt turvatud olema.

Panin praegu ka Eiffeli torni Facebooki lehele laigi olles 2000 fänn. See on ka ainuke koht, kust asja kohta infot leida võib.

Hiiumaa Eiffel
Kõplane hoiab ikka omade poole.
Pääsupesa loss.
Hiiumaa Eiffel
Selles majas selgitatakse välja, kas sa oled loll või geenius.

Hiiumaa EiffelHiiumaa Eiffel Hiiumaa Eiffel

Hiiumaa Eiffel

Hiiumaa Eiffel Hiiumaa Eiffel

 

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.