10 asja, mis teevad mind tõeliselt õnnelikuks

Üks õnnelik hetk suvel Hiiumaal.

Neid asju on kindlasti veel ja veel, aga esimese hooga tulid pähe sellised asjad:

 1. Vaikus. Enne lapsi ma ei teadnud, et mul on  nii suur vajadus selle järele. Need on imelise hetked, kui keegi ei kakle, jonni, tee pahandust, vaata/kuula midagi liiga valjusti. Poleks iial arvanud, et jõuan punti, kus isegi autoga on täielikus vaikuses väga nauditav sõita.
 2. Reisimine, mägedes kolamine ehk siis kusagil kaugemal ja pikemalt viibimine. Juba mitu aastat pole jälle Eestist välja saanud (Läti ei lähe arvesse.) Reisistiililt olen seljakotirändur.
 3. Päike ja üldse valgus. Ja selle puudumine teeb kõik talved väga vaevaliseks ja isegi see väike kollane valguskiir, mida aasta lõpus paar korda näha sai, on abiks. Unistan ajast, mil saan talvedeks (või päriselt) kuhugi päikese kätte elama. Olen oma passiivse sissetuleku nimel ka paar aastat töötanud, aga hetkel sellega veel kogu peret ära ei toida. Loomulikult oleks ka neil võimalus kaasa tulla. Kas tahavad või mitte, on nende valik.
 4. Eraldi punktina tooks välja igasugu liikumine ehk siis saalitrenn, jooksmine, matkamine, süstasõit, kanuusõit (mul on oma kanuu, aga 2016 ei kasutanud mina seda kordagi), jalgrattasõit, ujumine. Teen nii tihti kui võimalik. Päris iga päev ei õnnestu, aga asja nii vaadates peaks ma vist suhteliselt õnnelik inimene olema.
 5. Fotograafia – sinna võin ma end tundideks ära kaotada. Tegelikult  kaotan end tihti ära ka PhotoShopiga eksperimenteerima.
 6. Kirjutamine. Ka sinna võin ma end tundideks ära kaotada, aga eeldusel, et ümberringi on vaikus.
 7. Positiivne tähelepanu või tunnustus tõeliselt hästi tehtud asjade eest ehk siis kiitusest ei ütle küll kunagi ära. Või üldse on tore, kui asjad lähevad soovitud suunas, mitte kuhugi rappa.
 8. Täiskasvanutega veedetud aeg. Kuna olen juba 8 aastat olnud kas lastega kodune või omaenda peremees ehk siis igapäevaselt sellist asja ette ei tule. Seda enam on need hetked nauditavad.
 9. Hea raamat, film (Ma jumaldan PÖFFi), muusika ehk jällegi hetked iseendale.
 10. Kudumine. Sõrmed pea iga päev sügelevad varraste järele. Oleks vaid kedagi, kellele kududa.
 11. Nüüd läks küll nimekiri lõhki, aga tahaks välja tuua ka magamise ehk peale 6 aastat magamatust (jah, Noorem on alles 2 aastat öösiti korralikult maganud, olen ma ikka veel igal hommikul peale hästi magatud ööd maru õnnelik.

Päikeselist aastat kõigile!

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.