Pükstel auk sees, kuidas parandada?

See lugu sai alguse siis, kui suur õde kukkus suvel kruusateel rattaga sõites ning tuttuute retuuside põlve tuli suur auk. Mõned viskaks nüüd retuusid ära, aga mina tahtsin parandamist proovida.Igasugune säästmine ja taaskasutamine on meie peres in.

Suure õe sooviks, et auku kataks süda. Vaatasime koos Pinterestis leiduvaid südameid ning suure õe valikuks osutus imeline mitmevärviline ja pitsservaga süda. Ainult ei olnud mustrit, oli vaid pilt. Heegeldasin siis pildi järgi, aga kuna süda tundus minu meelest natuke liiga suur, jäi asi seekord soiku. No et ehk leian parema ja ehk läheb meelest ära. Praegu aga on jälle retuusikriis ja oma üllatuseks leidsin täna ka selle südame mustri diagrammi. Tuleb välja, et esimesel korral läks täiesti õigesti. See süda on tükk nikerdamist. Seda ei saa lõpuni ringselt heegeldada, lõng tuleb mitu-mitu korda katki teha. Alustad suvalisest kohast ning lõpetad suvalises. Kuna süda on endiselt liiga suur, jätsin viimase satsiringi ära ja et pükstel oleks sümmeetria, heegeldasin kaks südant.

Oma motiive ma enne õmblemist ei venita, vaid ainult triigin sirgeks. Nii ei lähe need ka pärast pesus kokku. Ja minu südamed on retuuside külge õmmeldud masinaga kasutades nõela number 70. Loomulikult võib õmmelda ka käsitsi, sest tegelikult on nii lihtsam.

retuusid WP

 

Aga kuidas siis ikkagi trikotaažist kangaid parandada?

1. Võta võimalikult peenike nõel ja peenike niit, muidu võid kasu asemel kiude veel rohkem katki teha.
2. Õmble auk kinni
3. Tee õmbluse servad (läbipaistva) küünelakiga üle, nii väldid edasihargnemist (seda on vist kõik kohanud).
4. Pane augule meelepärane kaunistus. Selleks võib olla mõni nööp, riidest paik või heegeldatud motiiv.

Minu südame diagramm on siin toodud. Pilt oli väga väike ja et üldse midagi välja lugeda, tuli teha suurendus. Nüüd aga on kvaliteet endiselt kehv, seega selle südame heegeldamine päris algajatele ei sobi. Lihtsamaid motiive leiab aga minu Pinteresti lehelt.

retuus2

 

Pitsservaga süda on ka nüüd valmis, aga sellest siis, kui olen talle sobiva koha leidnud. Kas särgile, kotile või hoopis kaardiks, ma veel ei tea. Kel on ideid, võib julgelt neid ka minuga jagada.

Share