Minu päris oma kihnu vardakott

vardakott3wpkihnu vardakott2

Mul on nüüd lõpuks oma vardakott! Rõõm on tõesti suur. Olen sellest puudust tundnud oi kui ammusest ajast. Käsitööd on kogu aeg vaja kuhugi kaasa võtta. Tavaliselt kasutan selleks kilekotte, sest need on head kerged, samas lipsavad heegelnõelad sealt jube kergesti välja, kui unustad kogemata selle kerasse torgata. Viimati läks just kaduma minu lemmik, number 1,25, hea kummise sabaga konks. Ehk leiab siiski kusagilt, ei tea.

See pole isegi mitte Isetegija kottide koostegemisega seotud, aga ühel õhtul otsisin oma kangajäägikoti üles. Enne muidugi otsisin internetist üles kihnu vardakoti tegemise õpetuse. Oli teine kunagi kusagilt silma jäänud. Ma ei ole peaaegu mitte ühte riideriba ära visanud, kui käsitöökotti või nukule lapitekki ei saa, saab veel grazy-tehnikat harjutada.

Valisin siis välja kõik tükid, millest on võimalik 10×10 sentimeetri suurusi ruute välja lõigata. Mõni on ehk mõni millimeeter väiksem ka, aga polnud hullu. Ruute on vaja 32. Kui aus olla, siis päris õiget lillelist kihnu sitsi mul polegi, küll aga on muud kirju-mirjut. Mõnda ruutu on ainult üks, mõnda sai kaks ja paar värvi korduvad isegi kolm korda. Kõik kangad on uued. Kuna kihnu vardakott tehakse tegelikult taaskasutatud kangast, siis vooder selline saigi. Seal sees on minu elu esimene lapitöö, mis oli eelmises elus laudlina. Vooder oli ilusti all, aga täiesti teppimata. Tõenäoliselt ei teadnud ma siis sellisest asjast veel midagi, aga see on hea, sest voodri ja ääre harutasin lahti ning mõnus pehme lapikangas oligi olemas. Värvid meeldisid mulle vist juba lapsena, sest see laudlina sisaldab ka üsna korralikke roosasid ja oranže lappe, mis kindlasti peale mõningast harutamist leiavad ka oma uue elu.

kihnu vardakott 4kihnu vardakott 3

Koti sain valmis aga alles eile. Hea ikka, et mul on suur auto, saab rahulikult oma armast õmblusmasinat igale poole kaasa tassida. Paelad jäid esimese hooga ikka linna, aga nüüd leidsid ka need tee siia ja töö sai lõpetatud. Koti mõõdud on 30×37 sentimeetrit ja kott on tõesti mõnus. Aga tõenäolisel tuleb üks pisike käekotis kandmise kott veel teha, näiteks 3×3 lapi mõõdus. Mul asi nüüd käpas, tegin selle koti üle pika aja täpselt õpetuse järgi, et õppida midagi uut. Kangas ja kangalõikamise vahendid on mul ju ka kaasas 😀

Share