Heegeldatud tiigrinahk-vaip lastetuppa

Nähes täna Pinterestis liblikakujulist vaipa, tuli mulle meelde meie linnakodus olev tiigrinahakujuline lastetoavaip, mis on piisavalt ainulaadne, et samuti Pinteresti kaudu laia maailma ringlema lasta. Selleks aga tuleb see kõigepealt kuhugi üles panna. Vaipa on küll juba esitletud selle valmimisajal 2012. aasta alguses käsitöökeskkonnas Isetegija.net, aga kes seda enam mäletab. Niisiis heegeldatud tiigrivaip lastetuppa.

heegeldatud tiigrivaip2 heegeldatud vaip

See tiigrinahakujuline vaip on heegeldatud kahe värviga korraga, neljakordsest kunstmaterjalist lõngast suhteliselt suure heegelnõelaga (heegelnõel number 10), seega paks ja pehme. Pikkust on vaibal umbes üks meeter, nii et sinna peale saab pikali visata või mahub klotsidega toimetama. Muster on leitud internetist, originaalini jõudmiseks klõpsa skeemi pildil.

tiger_rug_scheme

Sama heegelnõelaga on võimalik selline vaip heegeldada ka kaltsust, aga vaevalt kellelgi korraga nii palju oranži ja pruuni trikotaaži on, nii et enne tuleks riiete värvimistöö ette võtta. Materjalikulu ei oska ma siinkohal enam kommenteerida, aga heegeldamine väga kaua aega ei võtnudki, seda ma veel mäletan.

Aga kel huvi oma lastetuppa midagi teistmoodi meisterdada, minge kolage inspiratsiooni leidmiseks ka Pinterestis. See on lahe, aga sõltuvust tekitav ka. Ilusat päeva!

Share