Heegeldatud roolirattad

roolirattad

Millalgi kaunil kevadel potsatas minu postkasti kiri palvega heegeldada pulmadeks ametimeestele roolirattad. Kas rinda või kaela, mina siis veel ei teadnud. võib-olla olin mina tol päeval saamatu, aga internetiotsing midagi erilist mulle kätte ei andnud. Ega ei viitsinud teist päeva otsida ka vaid hakkasin ise proovima. Esimene katsetus tuli ilus (pildil valge ratas liival), läbimõõduga 10 cm. Tellija arvates liiga suur. Siis tuli sooviks lisada ka punane, siis keskelt tihedam, siis hoopis sisse pune ring ja lõpuks suurema sisuga ratas, mis andis tegelikult tulemuseks veel suurema ratta, kui esimene oligi.

ametimärgid

Iga muudatuse korral tuli silmuse muidugi ümber arvutada ja see võttis aega. Lõpuks 10 ühesuguse heegeldamine oli juba lihtne töö. Üleval siis mõned näited proovi rooliratastest.

Heegelnõel 1,25 ja niit mingi tundmatu, aga puuvillane. Rattad läksid punase peale otsas ametimeestele kaela.

Ja kuna tähtaeg ei peksnud just jalaga pähe, oli kõigega aega küll ehk rattaid mõõtu venitama hakkasin alles viimasel hetkel või see hetk ei olnudki algul viimane, aga ei õnnestunud minul neid esimese hooga piisavalt kõvaks saada ja nii see viimane hetk kätte jõudiski. Küll proovisin tärkliseveega, küll suhkruga. Lõikasin korralikult papist ümmargused kettad välja ja venitasin sinna peale kuivama. Praegu pildi pealt vaatan, et punane ring on ikka lopergune. Õigel ajal polnud mahti vaadata. Rattad läksid suisa niiskelt kättetoimetamisele. Valmis ametimärkide pilt on pruudi enda tehtud. Ja pidu on praeguseks juba peetud ka.

Kõikide variantide mustrid peaks kiiresti kirja panema, muidu lähevad veel meelest ära. Ja eks need ühel päeval minu mustrite lehel ka saadava ole. Rattaid aga oleks omalgi hea mõnel tootel kasutada.

Hetkel, kui ühtegi väljakutset enam käsil ei ole, on aga kuidagi imelik olla. Äkki aitate?

Share