Minu 2017. aasta 4. nädal
Ikka ja jälle tekib paljudel küsimus, et mida ma siis ikkagi kõik see aeg kodus teen, et mul kunagi aega üle ei ole? Ma kusjuures ei saa eru, miks kodust väljas selle sama tegemine on ajule kuidagi vastuvõetavam lahendus, kui kodus töö tegemine.
Kõigepealt
Kuna ma hetkel ei pääsenud 40 esimese hulka programmis Vali IT, aga lubati, et projekt on jätkusuutlik ning kestab seni, kuni 500 koduperenaist on saanud programmeerijateks ehk siis lootust veel on. Järgmine valmisring pidi toimuma augustis. Infot leiab Vali IT lehelt.
Et mitte jõude passida, liitusin uuesti TÜ kursusega Programmeerimise alused, mis mul eelmisel kevadel pooleli jäi, sest mais oli mul muudki teha, kui ülesandeid lahendada. Iga nädal tuleb neid teha vähemalt 4 tükki + test, milleks tuleb enne materjal ka läbi töötada. Eile siis logisin esimest korda sinna keskkonda sisse ja tegin tänaseks kaks nädalat korraga ära ehk siis olen hetkel järjel. Õnneks on vähemalt algus teisel korral lihtsam. Samas ma kardan, et see mitte süvenemine maksab jälle märtsis kätte.
Sest märts on mul tõenäoliselt väga kiire kuu. Nimelt sattusin juhuslikult Matkamessi korraldama, mis toimub sel aastal 1. Aprillil, kell 10-18 Tallinna Lauluväljakul nii sees kui väljas. Mina kogun kokku neid, kelle pärast rahvas sinna messile tuleb. Ühesõnaga asjaajaja.
Miks Matkamess?
Matkamess viib kokku aktiivse vaba aja kaupu ja teenuseid pakkuvad ettevõtted ning tarbijad. Kõik ühes kohas ja ühel ajal. Üha enam inimesi Eestis mõistab kvaliteetse eluviisi ja ajaveetmise tähtsust. Sellesse ollakse valmis üha rohkem nii ajaliselt kui ka rahaliselt panustama.
Kaupmeestele annab Matkamess võimaluse (suve)hooaja eel oma uudistoodangut ja teenuseid tutvustada, aga ka müüa.
Tarbijale on Matkamess kohaks, kus ammutada oma tegemisteks-toimetamisteks inspiratsiooni. Teha plaane suveks, aga ka kauemaks. Sooritada ostud, broneerida matkad või reisid, astuda liikmeks, vms.
Loomeinkubaator
No ja et asi ikka piisavalt keeruline oleks, kandideerisin ka Loomeinkubaatorisse. Ankeeti täites tekkis küll tunne, et vaevalt ma sinna saan, sest oma Imelooma projektiga ei ole ma enam kaugeltki alguses. Nimelt selle ankeedi jaoks lugesin kokku, et ma olen välismaale müünud juba 67 toodet, kas mütsi, komplekte või siis lõikeid. Ja sellesse punkti jõudmiseks on tulnud teha kõvasti tööd. Mõelda välja mudelid, pildistada, teha pood, teha teine pood, koostada lõiked ja juhendid, turundada sotsiaalmeedias, blogida inglise keeles, hoida kliendi kätt, kui vaja. Välismaalased vajavad (ja ka hindavad) seda millegipärast rohkem kui eestlased.
Muide, turundus võtab ajast 80% ja tootmine 20. Alguses tõenäoliselt veel kõvasti rohkem. Sest alguses tuleb teha mitmeid kuid või isegi aastaid tasuta tööd. Muide, tasuta töötatud tundide arv on see, mis määratleb ettevõtja ja eristab nad palgatöötajatest. (R. Kiyosaki ja D. Trump; Midase puudutus. Miks mõni ettevõtja saab rikkaks ja miks enamik ei saa. Jumalik raamat, millest tuleb kindlasti veel juttu).
Ja sealt edasi
Ja nüüd võiks veel sellest kirjutad, kuidas ma oma suure logelemise käigus lasin raamatukogu tähtaja üle ja ei teadnud, et ainult raamatukokku kohale ilmumisest pikendamiseks ei piisa. Tuleb võtta raamatud ja need kohapeal arvelt maha võtta ja uuesti laenutada. Käisin selle teadmise saamiseks kaks korda Nõmme raamatukogus ja maksin 9 senti viivist.
Mis on ühelt poolt jällegi hea, sest kuna ma pole oma kaaluga rahul, siis ajasin esmaspäeval aktiivsusmonitori kurjaks ja määrasin päeva normiks 10000 sammu. Praegune kogemus näitab, et selleks on vaja ikkagi vähemalt 6,5 kilomeetrit käia ja kui ei ole just trennipäev või ei ole kohustuslikku Nõmme vahet jalutamist, siis tuleb lisaks niisama kõndimas käia. Ja täna on vaatamata sellele, et tulin jala raamatukogust ja käisin jala postkontoris, ikkagi 5000 sammu veel puudu. Esmaspäeval ehk esimesel päeval jäi 200 sammu puudu, teisel kolmel päeval olen oma eesmärgi täidetud saanud.
Nädala lõpus plaanin jälle aja maha võtta ja mitte midagi kohustuslikku teha. Vot selline oli minu jaanuari viimane nädal.