Teeme ise munast ja kriidist värvi.

värv2Nüüd on jälle suvi ja igasugune huvitegevus ja tegevus lastele kõrges hinnas. Seda läheb vaja nii omal, kui ka teistel, sest kõige rohkem klikke ei tule mitte minu käsitöölehele ja ka mitte käsitööpoodi, vaid just siia, lastemaa lehele.

Anname siis tuld!
Isetehtud voolimismassidest olen ma juba kirjutanud ja need on leidnud talvel meie peres ka aktiivselt kasutamist. Kuivavad küll kiiremini kui lubatud, isegi kinnises topsikus, aga mingi hetke on rõõmu palju, sest seda massi võib teha palju – lihtsalt lihtne ja soodne.

Siin on kasutusvõimalus kriidipurule või liiga pisikestele kriiditükkidele.

värv1

Lihtsalt tao haamri või kiviga suured tükid veel pisemaks (pulbriks). Kriiditükkid võib enne tagumist panna kilekotti, nii on puru pärast lihtsam kokku korjata.

värv5 värv3

Kuii puru on juba topsides, sega hulka munakollane. Juba värvide kokkusegamine meeldib lastele väga, mis siis veel omavalmistatud värvidest rääkida. Kuna segu on vesilahustuv, võib sellega peale paberi värvida ka kasvõi rannakive. Ainult süüa seda segu siiski ei tasuks.

värv9 värv4

 

 

Kui juba taaskasutamiseks läks, siis värvinõuks on jube hea kasutada kuue auguga vana muffinivormi. Kui kellelgi on üle, võib julgelt mulle tuua. Nendes aukudes on mõnus muudki kokku segada.

värv6

Meie proovisime ära. Idee otsisin valmis õhtul, teksti kirjutasin valmis õhtul, pildid tahtsin päeval teha, aga kui hommikul sai Skypes issile mainitud, et täna hakkame kriidist ja munast värvi tegema, muutusid lapsed kohe väga kärsituks. Sellest siis hommikupäikese pildid.

Kriiti oli küll napilt, sest see on juba laste omal algatusel vees leotatult pastana kasutust leidnud, aga ülejääk vedeles niisama, sest kaua sa seda kõnniteed ikka värvid. Munakollaseid võtsime kaks, aga oleks ka ühega hakkama saanud. Lihtsalt, mida tummisem mass, seda intensiivsem värv. Meil läks sinise topsi vähe muna ja roosasse palju.

Head proovimist! Ja jagage pilte ka minuga.

Idee pärineb Kidsactivitiesblog lehelt. Sealt leiab muudki huvitavat.

värv10 värv8

 

 

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.