Meisterdame lastega – punume ämblikuvõrku

spiderNüüd olen siis jõudnud jälle sinnamaale, et kirjutada saan ainult öösiti. Kohe-kohe algab viies päev haige lapsega ja lõppu pole veel nähagi. Päeval siiski meisterdame lastega.

Haiguseks on mingi köha-nohu-palaviku-segu, mis ei lase meid ka soojade ilmadega õue liikuma. Hea, et teine laps veel terve on. Kahe haigega saaks jälle elamuse omaette.

Täna tegime selle haige lapsega ühe ämblikuvõrgu. Kuuene suudab juhendamise peale juba väga hästi ise toimetada ja päris kõrval seisma enam ei peagi.

Ämblikuvõrgu jaoks läheb vaja:
– papptaldrikut
– kääre
– augurauda
– niiti või lõnga
– nõela.

Aga kõigepealt võtsime ühe papptaldriku (muide, esimene taldrik läks aia taha, seega tegelikult võtsime kaks) ja lõikasime selle seest tühjaks. Soovitan võimalikult kõva taldrikut, meie oma on natuke liiga pehme ja võrk jääb väga õrnake. Võib ka algatuseks kaks taldrikut kokku liimida.

Siis tuleb augurauaga teha järelejäänud taldrikusse soovitud arv auke. Soovitan augurauaga läheneda väljastpoolt.

Edasi pane niit nõela taha ja hakka nõelume, liigu aukudest läbi täpselt nii nagu meeldib. Hoiatan, tõenäoliselt läheb niiti vaja päris mitu nõelatäit. Ja ongi valmis.

ämblikvõrk

Kõik ämblikud ei ole sel aastal tehtud, aga kuna nad on nii nunnud, siis nad on siiani alles. Ämblikute juhendi leiab sellest aastavanusest postitusest.

Onju lõbus pesakond?

Erinevaid ämblikuid leiab veel Halloweeni ideede postitusest.

spiders

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.