Lihtsad käbiloomad

Kuna ma pole juba kaks nädalat müünud mitte ühtegi postrit, isegi mitte neid kõige uuemaid, siis tundis minu rahutu hing, et midagi on vaja ette võtta. Mõte tuua meie koju  käbiloomad on mul koos paljude muude mõtetega juba aastaid kuklas tiksunud. Ja kohe terve kollektsioon oleks eriti äge.

Nüüdse mõtte tekkimise juures olin just männimetsas oma igapäevaseid samme kõndimas ja nii ma ajasingi sealsamas kotti mitu peotäit männikäbisid. Ideaalis võiks neid käbisid muidugi korjata koos lastega, aga need varateismelised, teadagi.

Kodus andsin lastele ülesande muuta need käbid käbiloomadeks. Käbidest loomade tegemiseks on võimalusi tohutult. Kui omal inspiratsiooni ei tule, siis Google ja Pinterest aitavad. Eks minu kunstnikud ka algul spikerdasid, aga siis hakkas juba loovamalt tulema. lõpptulemus on alati omanäoline. Tee, kuidas teed, aga lõpptulemus on alti kunstniku nägu.

Ja veel, kui lahtisi eelmise aasta käbisid ei ole, siis selle aasta käbid tuleb panna korraks kuhugi sooja (pliidi peale, radikale, ahju otsa, praeahju, isegi põrandaküte ajab vist asja ära) ning need löövad ka ilusti lahti. Soojemas kiiremini, jahedamas läheb kauem aega, aga tuba on igal juhul käbide avanemiseks juba piisavaltsoe. Muide, ka looduses on varsti käbiseemnete lendamise aeg. Esimestel kuumadel kevadpäevadel kuula mõne oksapuu läheduses. Kostab prakse.

Kui käbid kodus, siis mida kaunistamiseks kasutada? Kõike, mis kodus on! Paberit, riiet, lõnga, vilti, veinipudelikorke, traati, värve, silmi, sulgi, munaresti, plastiliini, soolatainast. Mis ära ununes? Meie kasutame liimimiseks kuuma liimi püstolit, aga minu lapsed on 10 ja 12.

Aga mis siin ikka seletada. Näitan siis meie käbiloomad ette. Muide, selles seerias on üks elanik ka minu tehtud. Arva ära, milline? Täpsustuseks olgu öeldud, et mina ei ole enam ammu meie pere parim meisterdaja.

Kõigepealt siiski kuusemets ja alles siis riburadapidi igasugu männikäbidest linnud ja loomad.

Hiirekesed. Peas veinipudelikork.

Jänesed.
Kass ja koer.
Hedwig?

Lammas
Lammas

Rohkem meisterdamisideid leiab lehelt TEEME KOOS LASTEGA.

Kui eelistad pilte ja videoid, siis sobib jälgida Instagramis kontot Teeme koos lastega.

käbiloomad
Käbloomad käsikäes

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.