Kodused katsed – kuidas teha tärklist

Eile sain täiesti juhuslikult teada, kuidas teha tärklist ja kui selle avastasin, olid lapsed just läinud Issiga koos ratastega sõitma, seega tuleb katset algusest peale uuesti korrata.

Nimelt oli plaan õhtusöögiks teha köögiviljakotlette, küll ainult porgandi ja kartuliga (ok, sibul ja küüslauk ikka ka). Porgandipuru oli enne kapis olemas, juurde tuli riivida vaid kartul. Niisiis riivisin kartuli, valasin peale vee ja jätsin korraks seisma ning enne kurnamast tuligi mõte, et miks ma selle vee kraanist alla peaks laskma? Sellega saab ju lastele näidata, kuidas tärklist tehakse.

tärklis1

Valasingi kannu ja juba pildistamise ajal hakkas kannu põhja tekkima valge kiht. Poole tunni pärast tulid lapsed ka koju ja nägid seda kihti.

tärklis2 tärklis3

Nüüd valasime ikkagi vee kraanist alla ja panime tärklise taldrikule kuivama. Toatemperatuuril kuivatamine võtab aega.

tärklis4

Tärklis oli valmis umbes ööpäev hiljem. Siis uurisime veel poetärklist (poe oma on valgem) ja enda tehtut ning tegime kisselli. Võin öelda, et enda tehtud tärklist läks tarvis natuke rohkem, kui ma poe oma oleks pannud (kaks kuhjaga supilusika täit 1 liitri kohta), aga töötas ja kissell sai valmis.

Rohkem katseid leiab lehelt Teeme koos lastega.

tärklis

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.