Katsetus: Tegime jälle ise voolimismassi

Play7Kuna meie pere sattus isetehtud voolimismassist nii vaimustusse, siis käisin laupäeval Suhkrukunsti poes ning tõin punast ja sinist pastavärvi juurde. Neid on muide, väga mugav kasutada ja nüüd peaks saama ka kõiki teisi värve (näiteks lilla või oranž) vastavalt soovile kokku segada.

Täna on lapse jälle kodus ja võtsime seekord keedutaigna retsepti ette. Vee kogus tundus algul üüratu, aga kuumutades läks mass ilusti kokku, segamine muutus tõesti väga raskeks ning kolme minutiga oli ka mass poti küljest lahti. Edasi tegin palli pooleks ja mudisin sisse värvid, läks tõesti lubatud 5 minutit.

Tuleb tõdeda, et keedutaigen ning soolataigen on massina erinevad, viimane on muredam ja rohkem tõelise PlayDoh moodi, keedutaigen aga mõnus ühtlane mass, mis ei pudise ja kuhugi kleepunud ei ole see ka kordagi. Lisaks suudab noorem õde soolataigna pidevalt kuidagi vedelaks saada ning siis kleepub see tema käte külge ning korduvalt tuleb pesta ja jahu juurde segada. Teised sellega hakkama ei saa, seega tundub, et see mass ei ole eriti lollikindel.

Tänase keedetud mängumassi retsept on selline: Playdohkoostis

1 osa jahu (2,5 dl)
½ osa soola
Sorts äädikat
1 spl õli
1 osa vett
toiduvärvi

Teised retseptid leiad siit: 16 voolimismassi lastele.

PlayDoh6

PlayDoh5

PlayDoh4

playdoh1

Play8

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.