Katsetus: tegime ise voolimismassi (PlayDoh)

Lapsed jäid täna lasteaiast koju. Nagu ikka, käivad nad seal nädalas neljal päeval, üks on puhkepäev. No ja see vaba päev tuled ju kuidagi ära ka sisustada, lisaks õueskäigule soovitavalt ka kuidagi arendavalt.

Teiselt poolt jäi internetis minu lemmikgrupis silma plastiliiniteema, millist kasutate ja kust ostate. Isiklikult mulle PlayDoh ei meeldi. Hankisin meile viimati moodsatest neoonvärvidest koosneva komplekti ja need muditi kosmilisel kiirusel kõik kokku ühtlaseks kakapruuniks massiks. Edasi pudistati kogu korter seda täis ning jäeti ülejäänu kuhugi kuivama. Oli väga lühiajaline lõbu. Kuna mul on PlayDohi retseptid juba varem silma jäänud, jõudis täna kätte aeg mõni ka praktiliselt järele proovida.

Internetist leitud retseptid erinevad kõik üksteisest, aga õige natuke, seega ei ole õiget retsepti olemas. Igaüks peabki omale sobiva leidma.

Meie valisime täna kõige lihtsamana tunduva ehk soolataigna. Loomulikult prooviti see kohe järele, sest taignat ju ikka maitstakse ja oli ikka soolane küll. Toiduvärvi on meil kodus ainult kollast ja rohelist, seega saime teha kaks erinevat.
Playdohkoostis

Retsept

1 osa vett
1 osa soola
2 osa jahu
toiduvärvi (vedelat või pastat)

 

Sega vesi ja toiduvärv ning lisa kuivained ja sega ning mudi. Interneti andmetel ei seisa väga kaua. Meie panime oma kaanega plastkarpidesse ja kommenteerida oskab alles siis, kui see ära kuivab. Massi tegemine on tegelikult nii lihtne, et tee või iga kord uus.

Selle massi kasutamist aga piirab küll ainult fantaasia.
Sai pulgakomme, sai kooki, sai noaga lõigatud, sai piparkooke ja sulajuustu-kurgivõileiba. Oli meeleolukas ennelõuna.

 

 

 

 

Järgmisesse postitusse olen kogunud palju erinevaid lahedaid retsepte. Proovi sina ja proovime meiegi. Jaga lahekelt ka tulemust!

PlayDoh3

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.