Kodused katsed – Skittles kommidest vikerkaar

skittlesMeie esimene kommidest vikerkaar

Mulle käib kätte palju igasugust meisterdamislast infot nii Facebookis, Pinterestis ja Instagramis. Tihti tekib tunne, et ma olen juba kõik näinud, aga võta näpust, ikka satub midagi uut ja huvitavat ette, mida tahaks proovida. Üks selline asi on Skittles kommidest vikerkaar.

Need kommid tassisin koju juba ammu, aga aega, mil mõlemad lapsed korraga kodus on ja natuke ka loomulikku valgust veel on, ei tulnud ega tulnud kätte. Ei tea, kas kommivalikki õige sai, sest Skittleseid on mitme erineva pakiga (ja tõenäoliselt ka kujuga). Meie neid ei tarbi, sest vaatamata sellele, et need kommid pidid olema üdini looduslikud, mina sellesse hästi ei usu. (Hilisem uurimus ütles, et tõesti see nii ei ole.)

Võtsin supitaldriku ja põrkasin kohe esimese probleemi vastu – need kommid ei püsinud lihtsalt taldriku serval ja tuli midagi välja mõelda. Lamedam taldrik ka ei aidanud  ja ikka pidin serva millegagi kokku tegema. Oleks võinud ju kasutada näiteks kuuma liimi triipu, aga mina valisin kookosrasva ja nii sain ka rasvase vee.

scittles1

Niisiis kommid taldriku serva ritta, peale kuum vesi ja vikerkaar ongi olemas. Vesi ei pea kusjuures kuum olema, aga külmaga läheb lihtsalt natuke kauem aega. Päris efektne tegemine. Meil jäid pooled kommid alles, seega saame katset ühe korra veel teha.

Täiendus: Lisatud on ka uue katse video.

Ja märjad kommid saab pärat nahka pista.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.