Oled sa kunagi proovinud ise šampooni teha?

coconut-milk-shampoo-7Mina ei ole, aga inglisekeelsetelt lehtedelt vaatavad mulle pidevalt vastu igasugu isetehtud asjade retseptid. Kas ma satun järjekindlalt mingite ökomemmede lehtedele või on tegu uue trendiga maailmas, on mulle veel arusaamatu. Küll tehakse ise pesupesemiseks vedelat vahendit, küll küürimispastat, küll šampooni. See on nii loodusele kui tervisele kasulik, see on muidugi siililegi selge.

Viimati nähtud kookospiimašampoon äratas nii palju huvi, et võtsin vaevaks asjasse täpsemalt süveneda. Võib-olla seepärast, et enda päris šampoon hakkab just otsa saama. Mulle meeldib kookose lõhn, kreemi kujul olen sellesse juba ammu armunud. Hetkel on asi küll seebiotsingute taga, tahaks saada kiiremini kui tellides ja looduspoodi pole veel jõudnud. Eile käisin jalgrattaga sõites sealkandis meres ujumas küll, aga mingit kõrvalpõiget ei tahtnud halva ilma ja kehva riidevaliku tõttu teha.

Kuidas teha ise kookospiimaga šampooni?

Võta:
60 ml kookospiima (selle võib teha ise või osta poest). Isetegemisest loe altpoolt.
80 ml vedelat võimalikult ökoloogilist beebide pesemiseks mõeldud seepi (retseptis Dr. Bronner’s), leidsin selle näiteks Saksa Amazonist. Maksab 8.95 ja saadavad Eestisse ka. Saksa seepärast, et see on lähemal kui Ameerika või Inglismaa. (Poodi minemiseks klõpsa lahkelt pildil)

1 spl E-vitamiini, oliivi või mandliõli
10 kuni 20 tilka sinu lemmik aroomiõli (tsitrus, lavandel, rosmariin jne)

Sega kõik segamini ja pane mingisse potsikusse. Võid kasutada vana šampoonipudelit või osta näiteks Amazonist mõnus isekatsetamise potsikute komplekt: (poodi saamiseks klõpsa pildil).

Lubati, et šampoon seisab vannitoas kuni 1 kuu, ainult enne kasutamist tuleb korralikult loksutada. Ja kasutatud seebid pidid ka käituma erinevalt, nii et kahjuks ei saa veel peale ühe katsetamist selle šampooni kohta midagi tarka öelda.

Kuidas teha ise kookospiima

Kui sul on juhuslikult kodus kookospähkel, aga piimapurki ei ole võid natuke mässata ja selle ise teha.
Kookospiima tegemiseks pane blendrisse kookospähkli valge hakitud sisu ja vala peale 250 ml kuuma vett. Vajuta PULSE nuppu umbes 20 korda, ära lase pidevalt töötada.
Seejärel kurna segu.
Vala pudi uuesti blendrisse, peale uuesti 250 ml kuuma vett. Korda veel 2 korda. Saad umbes liiri kookospiima.

Head katsetamist! Ja jaga kogemust lahkelt ka teistega!

Pilt on võetud lehelt: http://www.onegoodthingbyjillee.com/2013/08/make-your-own-coconut-milk-and-coconut-milk-shampoo.html

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.