Berliini loomaaed – lastega Berliinis

Berliinis on kaks loomaaeda, mis on ka loogiline: üks on Ida-Saksa ja teine Lääne-Saksa oma.
Me käisime veebruaris selles Lääne omas. Vist.
Asub kesklinnas Tiergartenis.
Wiki ütleb: Avati 1844, välialal elab umbes 1400 liiki isendeid. Akvaarium ehitati 1913. aastal zooloogia kompleksi. Lisaks kaladele ja teistele veeloomadele peetakse seal enamikku loomaaia roomajatest, kahepaiksetest ja selgrootutest.

Kohale saab igat moodi. Ühistransport liigub Saksamaal nagu kellavärk ja on väga loogiline.

Kõige popim vaatamisväärsus: hiidpanda.

Loomaaia ja akvaariumi ühispilet 22€ täiskasvanu ja 11 laps. Perepiletit ei ole. Mingi kaardiga soodustust ka ei ole.

Niisiis käisime me Berliinis veebruaris. Kui olime ära seisnud piletisaba ja sisse astusime, siis algul oli tunne, et valisime vale loomaaia – ümberringi paistsid igast asendist kätte nii rongid kui ka kõrghooned. Olin ju jäänud eeltöö tegemisega väga viimasele hetkele. Ometi jäime sinna terveks päevaks ja kuna lapsed väsisid ära (ning me ei taibanud väga palju süüa kaasa võtta), siis jätsime loomad, mida ka Tallinnas näeb (näiteks jääkarud, mis on ka igal pool pandade kõrval välja toodud), lihtsalt vahele.

Kui Tallinnas teeb vaatajatele nalja jääkaru, siis Berliinis tegi seda jõehobu.

Aga loomi, mida siin lähemates loomaaedades ei ole, on palju ja nad on väga ilusti eksponeeritud. Ei mingeid trelle ja betooni. Lisaks tundus olevat pandud suurt rõhku haljastusele, mis on suve poole kindlasti väga ilus. Esimesed heitlehised rodod juba õitsesid, aga palju palju oli alles nuppus.

Sai vaadata ujumas jõehobusid, hülgeid ja väikseid pingviine. Ahvid tegid nalja, polaarhundid ulgusid, must karu möirgas jne. Loomaaias on Euroopa kõige moodsam linnumaja, kus elab 300 (võib olla rohkem, andmed on erinevad, aga linde on tõesti palju) liiki värvilisi linde. Mina sain väga palju väga ägedaid loomaportresid, aga ainult telefoni. Fotoka soovitan kindlasti kaasa võtta.

Loomaaia kõige popim eksponaat on pandapere. Kaks isast pandapoega on sündinud 31.augustil 2019 ehk siis üsna uued. Üks neist on Meng Xiang (kauaoodatud unistust) ja teine Meng Yuan (täitunud unistust). Pandapoegi saab näha selle aasta algusest ja nad olid täiesti väljas. Nende nägemiseks tuleb algatuseks küll ära seista saba ja kauaks pildistama/vahtima/filmima jääda ei saa, sest teised tahavad ju ka.

Karuema sööb, pojad mängivaad selja taga puudel.

Berliini loomaaed on ainuke Saksamaal, kuhu Hiina pandad lubanud on. Nii täiskasvanud loomad kui nende pojad kuuluvad Hiinale ning ainuüksi vanaloomade ülalpidamine läheb loomaaiale aastas maksma umbes 900 000 eurot. Järgmise nelja aasta jooksul tuleb loomaaial Meng Xiang ja Meng Yuan kodumaale saata. Nende vanemad, Meng Meng ja Jiao Qing peaksid Hiina tagasi minema umbes 13 aasta pärast. (Allikas: Postimees https://lemmik.postimees.ee/6847040/fotod-berliini-loomaaed-avaldas-pandakaksikute-nimed-ja-sood )

Kui kunagi peaks juhutma, et saab veel Berliini sõita, siis teeme kindlasti ühe tiiru veel. Ainult kõrghooajal on see kindlasti väga ülerahvastatud.

Lõpetuseks pikk video ka loomaaiast ja veel mõned pildid. Kõik tehtud telefoniga iPhone 6.

Share

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.